Magyar sztárapukák is csatlakoznak a nemzetközi UNICEF kampányhoz

2018. június 12. 17:00

David Beckham, Lewis Hamilton, Hugh Jackman és Novak Djokovic mellett magyar sztárok is csatlakoztak az UNICEF kampányához, hogy a világ összes szülőjéhez eljuttassák az üzenetet: apaként minden pillanat számít. Azok a gyerekek, akikkel az apukájuk rendszeresen foglalkozik az életük korai szakaszában, később jobban tanulnak majd és egészségesebb, boldogabb emberekké válnak, mint azok, akiknek ebben nem lehetett részük.

Az UNICEF idei Apák napi kampányának középpontjában a korai törődés fontossága áll. A gyerekek életének első 1000 napja a legkritikusabb az agyuk fejlődése szempontjából, és egyre több a tudományos bizonyíték arra, hogy az apáknak ebben a folyamatban kulcsszerepük van. Ha az apa az első pillanattól kezdve szereti, védelmezi gyermekét és foglalkozik vele, a baba agyában olyan folyamatok indulnak el, amelyek rendkívül fontosak a fejlődése szempontjából.

– Egy apa sokkal több, mint a kettes számú szülő, vagy egy segítő kéz. Az apa az egyik legjobb gyermekfejlesztő erőforrásunk, és ha a legjobb életkezdést szeretnénk nyújtani a gyerekeinknek, fel kell ismernünk és fel is kell használnunk ezt a szerepet – hangsúlyozta az UNICEF Korai Fejlesztés Program globális igazgatója, Dr. Pia Britto.

Ennek a fontos információnak a tudatosításában segít az UNICEF Magyarországnak Oláh Gergő, aki hamarosan negyedszerre is édesapa lesz.

– Nekem az a legfontosabb, hogy jó emberré tudjam nevelni a gyerekeimet – mondta az énekes. Osztja a véleményét Hajós András is, aki tudja, milyen kemény az apák élete. – Soha nem gondoltam volna, amikor apa készültem lenni, hogy ehhez mennyi türelem kell! – ismerte el a televíziós műsorvezető.

– Apának lenni kezdetben nem könnyű. De csak az első harminc év nehéz, utána már egész könnyen megy. Amúgy a legjobb dolog a világon – mondta Nyáry Krisztián író, irodalomtörténész.

Az UNICEF Magyarország június 17-i egész napos apák napi rendezvényén, a Marczibányi Sportcentrumban rajtuk kívül Nánási Pál, Sebestyén Balázs, Harsányi Levente, Sebestyén Balázs, Majoros Péter Majka, Varró Dániel és Rónai Egon is elmondja, szerintük mit jelent apának lenni.

Az apákat nemcsak a magyar hírességek ünneplik, hanem világsztárok is.

– Nekem a gyerekekkel töltött idő a legfontosabb – nyilatkozta David Beckham, aki az UNICEF Jószolgálati nagyköveteként az elmúlt tizenöt évben bebizonyította, hogy nemcsak a saját családjának, hanem a világ legkiszolgáltatottabb gyermekeinek is szeretné jobbá tenni az életéét.

– Nem tartanék ma itt apám támogatása nélkül, ez nyilvánvaló. Az első pillanattól kezdve mellettem volt és megkaptam minden szeretetet, iránymutatást, finom ételt és törődést, amire csak vágytam. Örökké hálás leszek neki érte – mondta édesapjáról Lewis Hamilton Forma-1 versenyző, az UNICEF támogatója.

– Személyesen is megtapasztaltam, hogy milyen óriási hatással van a gyerekemre minden mosoly, szeretetkinyilvánítás és pozitív gesztus ebben a korai, értékes időszakban. Nehéz kezdő szülőnek lenni. Ez a kampány támogatni és bátorítani szeretné őket, hogy elhiggyék: valamennyien szuper apákká válhatnak, akikre a gyerekeiknek óriási szüksége van – jelentette ki a tenisz sztár, Novak Djokovic, az UNICEF Jószolgálati Nagykövete.