A kortárs bántalmazásról beszélgettünk a Sopronfeszten

Május 17-én a Sopronfeszt podcast-sorozatának keretében az UNICEF Magyarország kortárs bántalmazás témájában szervezett beszélgetést, melyet Mészáros Antónia, az UNICEF Magyarország ügyvezető igazgatója moderált, meghívott vendég volt Pap Noémi, az AUtitánok szervezet alapítója, Joób Klára Kamilla pedig az UNICEF Fiatal Nagyköveti programjának junior koordinátoraként volt jelen. Fiatal nagykövetünk, Milla beszámolóját olvashatják: 

„A beszélgetésünk során Noémi megosztotta tapasztalatait autista kisfiút nevelő anyukaként és a kortárs bántalmazás megelőzéséért dolgozó civilként is. A podcastben szó esett még a szülők és pedagógusok szerepéről a bántalmazás megelőzésében, illetve megállításában, és a kortárs segítők fontosságáról is. Mint a panelbeszélgetésen ülő legfiatalabb, nagyon fontosnak tartottam elmondani a kortárs bántalmazással kapcsolatos tapasztalataimat és kiemelni, hogy a bántalmazó gyerekeknek is segítségre van szüksége, hiszen gyakran pont azért válnak bántalmazóvá, mert családi problémákkal küzdenek, vagy nem tudják megfelelően kommunikálni érzéseiket, gondolataikat a kortársaik felé. Tapasztalataim szerint az is nagyon fontos, hogy ne csak a szülőket és pedagógusokat terhelje a kortárs bántalmazás megelőzésének feladata, hanem bátran merjenek az iskolai szociális munkásokhoz fordulni kérdéseikkel és problémáikkal. Azt gondolom, hogy az szociális segítők feladata, hogy csoportfoglalkozások keretében, a gyerekekkel együttműködve alakítsanak ki pozitív lelkületű osztályközösséget, beszéljenek a fogyatékosságról vagy hátrányos helyzetről, segítsenek a gyerekeknek kommunikálni és együtt feldolgozni a felmerülő konfliktusokat. A beszélgetés végén a résztvevőknek lehetőségük nyílt kérdéseket feltenni a panelben ülőkhöz. Ez a kötetlen kérdezz-felelek egy órán keresztül tartott, mely során a hallgatók közül sokan saját személyes vagy gyermekeik problémáihoz kértek tanácsot, érkeztek szakmai kérdések, illetve afelől is érdeklődtek, hol találhatnak több információt a témáról.

 

A panel tagjaként meghatott résztvevők elkötelezettsége a téma iránt, különösen mivel a megjelentek között ráismertem a soproni Gyermekjóléti Intézet több tagjára, pedagógusokra, szakemberekre. Úgy érzem, hogy Noémi és Antónia perspektíváját megismerve én is mélyítettem a tudásomat a kortárs bántalmazással kapcsolatban, és a kötetlen beszélgetés során az is kikristályosodott bennem, hogy mi az, ami a szülőknek és szakembereknek a leghasznosabb tudás lehet ebben a témában.”

Segíts a kritikus helyzetben lévő gyerekeknek!

Havi rendszeres adományoddal életeket menthetsz.

Segítek