Copyright © 2024 UNICEF HUNGARY
Szeretnék mentális egészséggel kapcsolatos szülőknek, pedagógusoknak, gyerekekkel foglalkozó szakembereknek szóló szakértői tartalmakat kapni!
Ezek is érdekelhetnek
A COVID-19: Visszatérés az iskolába című kiadványunkban gyakorlati tippekkel és tanácsokkal szolgálunk a tanárok és az iskolai vezetők számára, hogy a szakemberek időben felismerjék azokat a jeleket, amelyek gyermekbántalmazásra vagy mentális problémákra utalnak és minél hatékonyabban válaszolhassanak a gyermekvédelmi kihívásokra. A kisokosban felsoroljuk azokat a tényezőket, amelyekkel a pedagógusok találkozhatnak az újranyitó iskolákban. Ilyen például a hiányzás, amelyet okozhat a szülők szorongása a betegségtől, családon belüli erőszak, vagy a család anyagi nehézségei, félelem a kortárs bántalmazástól, vagy akár az elmélyülő iskolai kudarctól is, hiszen a digitális oktatás során egyes diákok olyan hátrányokat szerezhettek, amelyeket nehezen tudnak bepótolni.
Az UNICEF Magyarország szervezésében megvalósuló, ingyenes mentálhigiéniás tanácsadást igénybe veheti minden pedagógus, gyermekjóléti és a gyermekvédelmi ellátásban dolgozó szakember, eddig mintegy 100 kliens élt a lehetőséggel 220 szupervíziós ülés során. A visszajelzések alapján a tanárok és a gyerekek is nehezen találnak motivációt, kihívást jelent az iskolai közösségek szétzilálódása, valamint szeretnének több támogatást kapni az intézményektől.
Az UNICEF Magyarország Nézz szembe a problémával! címmel kampányt indított 2021 novemberében, hogy hangsúlyozza, fontos nyíltan beszélnünk a gyerekek és fiatalok lelki nehézségeiről. A gyermekjogi szervezet kutatásokra épülő akciótervet is megvalósított, hogy célzottan segíthesse a fiatalokat és a szülőket, szakembereket egyaránt.
Az UNICEF Magyarország Lélekemelő Programját 2024-ben a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Családbarát Magyarország támogatja: