100 gyermek vesztette életét földrengés következtében Jáva szigetén

2022. december 01. 11:43

5,6-os erősségű földrengés rázta meg Cianjur városát november végén Nyugat-Jávában. Az UNICEF a helyszínen van, és támogatja az indonéz kormányt. A legfrissebb adatok szerint a katasztrófában mintegy 272 ember vesztette életét, 2.046-an sebesültek meg, 39 embert nyilvánítottak eltűntnek, és több mint 60.000 ember otthona vált a földdel egyenlővé.

A humanitárius szükségletek várhatóan nőni fognak, mivel a földrengés által okozott károk mértéke még becslés alatt áll. A természeti katasztrófák után a gyerekek és családjaik azonnali segítségre szorulnak; egészségügyi ellátásra, tiszta vízre, élelemre és menedékre van sürgősen szükségük. Az indonéz kormány minden erejével a vészhelyzeti segítségnyújtásra összpontosít, az UNICEF és partnerei pedig támogatják a kormányt a gyerekek legfőbb szükségleteinek meghatározásában és kielégítésében.

Egy iskola romjai a földrengés után Cianjurban.

A földrengés 45 iskolát is megkárosított. Az UNICEF iskolai kellékeket – füzeteket, tollakat, ceruzákat – és sátrakat biztosít az átmeneti oktatási központok felállításához, valamint a gyerekek korai fejlődését szolgáló színező készleteket és játékokat juttat el számukra. Ezek az eszközök várhatóan 2.500 gyerek iskolai szükségleteit fedezik majd. Az UNICEF készen áll további támogatást nyújtani a traumát elszenvedett gyerekeknek és családjaiknak ezekben a nehéz időkben.