70 éve a gyerekekért – Az UNICEF Magyar Bizottság időszaki kiállítása az 1946-os megalakulástól napjainkig

2016. november 11. 14:59

Az UNICEF kiállításának elsődleges célja, hogy bemutassa a látogatók számára a szervezet 70 éve tartó munkáját és együtt ünnepelje születésnapját a közönséggel.

A kiállítás negyven, az UNICEF archívumában található képen mutatja be a szervezet munkáját, és hogy az évek során a célok és prioritások hogyan alakultak át – az Európában, többek között Magyarországon maradt árvák segítésén, a tejosztáson át a mai nap legfontosabb problémáin keresztül, mint a tiszta ivóvíz biztosítása, az oktatás fontosságának hangsúlyozása, a gyerekhalandóság megállítása vagy az oltások biztosítása a harmadik világ számára.

In 1988 in Pakistan, children sit by a wall in a camp for Afghan refugees in the north-western city of Peshawar.

A kiállítás kiemelten foglalkozik még az UNICEF ikonikus arcaival és bemutatja a legfontosabb ügyvezetőket is, többek között Maurice Pate-t, az UNICEF első ügyvezetőjét, a leghíresebb nagyköveteket, így Audrey Hepburn-t és a mai híres arcokat is, többek között David Beckham, Katy Perry és Shakira munkáján keresztül.

UNICEF Goodwill Ambassador Audrey Hepburn smiles as she carries a child on her back, in the northern town of Mehal Meda in Shoa Province. Ms. Hepburn was visiting a food distribution centre in the town. In 1988, internationally known film actor and UNICEF Goodwill Ambassador Audrey Hepburn travelled to Ethiopia on her first official UNICEF mission, to raise awareness of the impact of the continuing drought on the country's children and women. During her trip, sponsored by the United States Committee for UNICEF, Ms. Hepburn visited UNICEF-assisted health clinics and supplementary feeding programmes, 'food-for-work' projects, an income-generating project and an orphanage for children who have been abandoned or orphaned in this region during the drought. Ms. Hepburn was appointed a UNICEF Goodwill Ambassador on 9 March of this year.

A kiállítás részeként a látogatók kipróbálhatják még az interaktív VR szemüveget a Telenor Magyarország jóvoltából, amiben megelevenedik az UNICEF Ébresztő-órája illetve üzenhetnek a Cardex –el közös születésnapi, csak erre az alkalomra legyártott képeslapokon is.

„Nagyon örülünk, hogy az évforduló segítségével bemutathatjuk, mennyire fontos munkát végez az UNICEF nem csak itt, Magyarországon, hanem világszerte is. A kiállítás fő célja, hogy a látogatók megismerjék a szervezetet és felismerjék a jelentőségét is! Reméljük, hogy az archív és izgalmas képanyag érdekes lesz a számunkra és így együtt ünnepelhetjük a fennállásunk 70. évfordulóját.” – mondta Danks Emese, az UNICEF ügyvezető igazgatója.

ugrogyerek

A kiállítás egy hónapja alatt a látogatók különböző programokon is részt vehetnek majd – lesz itt rendhagyó Ébresztó-óra iskolásoknak illetve felolvasó estekkel is várják a látogatókat. Ezek az események az UNICEF Facebook oldalán lesznek majd elérhetőek a napokban.

A kiállítás főtámogatója a Telenor Magyarország, a Cardex és az MVM Csoport.