A H&M kibővíti az UNICEF-fel való együttműködését

2014. október 24. 11:11

„Banglades nagyon fontos gyártó ország számunkra, és szeretnénk hozzájárulni a pozitív, fenntartható fejlődéshez a térségben. Az All for Children projekt egy holisztikus megközelítése a Dhaka nyomornegyedeiben élő gyermekek életkörülményei javításának. A H&M hisz abban, hogy azok a gyermekek, akik megtanulnak olvasni és írni, könnyebben tudnak körültekintő döntéseket hozni a jövőjükkel kapcsolatban, így a cél 40.000 gyermek oktatáshoz segítése” – mondja Karl-Johan Persson, a H&M vezérigazgatója.
A projekt célja körülbelül 40.000, 3 és 14 év közötti, Dhaka nyomornegyedeiben élő gyermek hozzásegítése a minőségi oktatáshoz, alapvető ismeretekhez és a szociális ellátáshoz. A projekt várható hosszú távú eredménye az általános szegénység csökkentése, jobb megélhetés a családoknak, valamint szélesebb skálán Banglades társadalmi fejlődése.
„A minőségi oktatás alapvető emberi jog, de Bangladesben nagyon sok gyermeknek ez egyelőre csak álom. Sok gyerek nem jár iskolába, és sokat fenyeget a lemorzsolódás veszélye azok közül is, akik járnak. Az UNICEF-H&M partnerség segíti a korai oktatás, az iskola előtti, és az alsó tagozatos oktatás színvonalának emelését, valamint az alapvető ismeretek megszerzését és a szociális ellátás minőségének javítását a nyomornegyedekben élő gyermekek, vagyis a társadalom legveszélyeztetettebb rétege számára. Köszönjük a H&M-nek a bangladesi gyermekeknek nyújtott nagylelkű segítséget.” – mondja Pascal Villeneuve, az UNICEF Banglades képviselője.
Október 18-án a H&M, a sikeres tavalyi kollekció után, egy új All for Children kollekciót mutat be. A kollekció árbevételének 25%-a az UNICEF All for Children bangladesi munkáját támogatja.