Gimnazista is segít kiválasztani a gyerekbarát településeket

2015. július 30. 15:05

Trizner Laura, 17 éves nyíregyházi diák lett az UNICEF Gyerekbarát Település program Fiatal Nagykövete, akit a 15 pályázó diák közül választottak ki, két fordulóban. Laura egyedüli fiatalként segíti majd annak a független szakértőkből álló Értékelő Bizottságnak a munkáját, amelyik kiválasztja a „Gyermekbarát település” címre leginkább érdemes, pályázó önkormányzatokat 2015. szeptember 20-ig.

A Fiatal Nagykövet idén szeptembertől a Nyíregyházi Arany János Gimnáziumban 11. osztályosaként kezdi meg a tanévet. Tavaly óta a budapesti Mathias Corvinus Collegium 4 féléves középiskolai tehetséggondozó programjában vesz részt.

Laura már aktív a diákközéletben is: 2012-2014 között az Országos Ifjúsági Országgyűlésben képviselte Nyíregyházát, így például személyesen „interpellálhatta” a minisztereket a Parlamentben. Tavaly, a Csányi Alapítvány meghívására önkéntesként előadást tartott hátrányos helyzetű diákoknak az egészséges életmódról, sportról, helyes táplálkozásról és az internet veszélyeiről.

A Cantemus és a Pro Musica énekkarok oszlopos tagja, a kórusnak köszönhetően Japántól Svédországig sok helyen megfordult, ahol megismerkedett sok-sok távoli ország kultúrájával és rengeteg új barátra is szert tett. Korábban hat évig zongorázott és a mindennapjai része az úszás.

triznerlaura