Híreink

Hozzátok vissza a lányainkat!

2014. október 14. 14:52

Mi, az UNICEF világszerte készek vagyunk megtenni mindent, hogy a nigériai kormányt segítsük a gyermekek biztonságos hazakerülése és családjaik védelme iránti törekvéseiben. Az UNICEF felkéri a szomszédos országokat (többek között Csádot és Kamerunt), hogy keresési tevékenységeikben egyesítsék erőiket a nigériai hatóságokkal annak reményében, hogy az elrabolt lányok biztonságban hazatérhessenek és megkaphassák a szükséges segítséget.

Csatlakozz a #BringBackOurGirls kampányhoz – egy percig sem exambusiness szabad megfeledkeznünk ezekről a diákokról! Bárhol is legyenek, tudniuk kell, hogy nincsenek egyedül. Nem leszünk nyugodtak addig, amíg ki nem szabadulnak.

Az UNICEF a legszigorúbban elítéli a lányok elrablásának ügyét, és a gyerekek azonnali és feltétel nélküli szabadon engedésére szólított fel. Egyre több és több gyermekjogi ügyvéd, híresség és szervezet adja nevét a #BringBackOurGirls mozgalomhoz – például a Malala Fund és a Nelson Mandela Foundation.

Az idő kíméletlenül múlik – és minél hosszabb idő telik el, annál nagyobb a kockázat

Ami eddig is tény: több mint 200 elrabolt diáklány továbbra is fogságban van. És esetükben, akárcsak családjuk szempontjából, az óra ketyeg – minden egyes újabb óra további veszélyt jelent a lányok számára. Egy e heti videofelvételben a Boko Haram nigériai iszlám szélsőséges szervezet vállalta magára a gyermekrablást, és azzal fenyegetett, hogy diáklányok százait fogja rabszolgasorba taszítani vagy kényszerházasságba kényszeríteni. Mindezt pedig azzal indokolta, hogy a lányoknak nem az iskolában van a helyük. A tömegesküvőkről szóló beszámolók nem kaptak külön megerősítést.

Ez idáig nem sikerült a lányok hollétére vagy fogva tartásuk körülményeire vonatkozóan megbízható információt szerezni. A világszerte e tekintetben ismert tapasztalatok azonban azt mondatják velünk, hogy minél tovább marad tisztázatlan a lányok holléte, annál nagyobb veszélynek lesznek kitéve – nem kizárva a szexuális kihasználás és erőszak, a házasságba kényszerítés lehetőségét, illetve a
exambusiness.comgyermekmunka legszörnyűbb formáinak, vagy akár a fegyveres csapatokba integrálásnak a kockázatát.

Elkövetésének helyétől függetlenül a gyermekrablás a nemzeti és nemzetközi jog szerint is bűncselekmény. Semmiféleképpen sem elfogadhatók a gyermekek, illetve iskolák elleni támadások.

Fő aggodalmunk a köré csoportosul, hogy a lányok biztonságban előkerüljenek – védjük meg a lányokat!

Az emberrablás olyan traumatikus élmény, amely az elrabolt áldozatoknál gyakran komoly sérülést okoz. Az UNICEF készen áll arra, hogy a kormánnyal karöltve pszichoszociális ellátást és további segítséget nyújtson a lányok és családjaik számára, ha a diákok végre kiszabadulnak.

Talán az eddigi legszörnyűbb, de már nem az első iskolai támadás ez Észak-Nigériában

Bármilyen borzasztó és felháborító is ez a gyermekrablás, sajnos már nem az első eset: hasonló incidensek sora következett már be különböző észak-nigériai iskolákban. Amikor egy iskolát támadást ér, és tanulói válnak a támadás célpontjává, akkor nemcsak ezeknek a gyerekeknek az élete hullik darabokra: a nemzet jövője is elvész. Egy gyermek vagy iskola elleni támadás tulajdonképpen támadás az összes iskola és minden gyerek ellen. Az érintett területen élő összes gyermek félelemben él, attól rettegve, hogy mi történhet velük.

Az UNICEF elítéli az elmúlt évek hasonló támadásait, és ismételten, rendületlenül, nyilvánosan ad hangot nemtetszésének.