Köszönjük az IKEA vásárlóinak és munkatársainak!

2014. október 24. 11:21

Az IKEA éves Plüssjátékkal a tanulásért című kampánya 2012 novemberétől decemberéig tartott, minden IKEA üzletben, szerte a világon. Minden egyes megvásárolt plüssjáték vagy gyermekkönyv után az IKEA Alapítvány 1 eurót adományozott az UNICEF-nek és a Save the Children szervezetnek.
HIT-001

Az évente megrendezésre kerülő kampány 2003-as elindítása óta az IKEA Alapítvány közel 57 millió eurót gyűjtött össze, amivel 45 országban több mint 10 millió gyermek számára tette lehetővé oktatási lehetőségeik javítását. Az adomány segít az UNICEF-nek és a Save the Children szervezetnek, hogy gyerekbarát tanítási módszerekre képezze a tanárokat, javítsa a gyermekvédelmi rendszereket, oktatási eszközöket szerezzen be, valamint növelje az iskolák látogatottsági arányát.

Az idei adományoknak köszönhetően az IKEA alapítvány 18 UNICEF és Save the Children projektet fog támogatni a világ 17 országban: az UNICEF a részére juttatott adományból 8 országban az Iskolákat Afrikában kezdeményezést és Kínában az Iskolákat Ázsiában kezdeményezést fogja támogatni. A Save the Children a részére juttatott adományból a leginkább kitaszított közösségek gyermekeinek oktatását fogja támogatni Ázsiában és Kelet-Európában.

„Az UNICEF őszintén köszönetet mond mindenkinek, aki megvásárolt egy IKEA plüssjátékot és minden munkatársnak, aki keményen dolgozott azért, hogy a kampány sikeres legyen. Az idei nagylelkű adományok segíteni fognak minket abban, hogy a világ leginkább veszélyeztetett gyermekei minőségi oktatásban részesülhessenek. Az IKEA Alapítvány, a milliónyi IKEA vásárló és a világszerte több ezer munkatárs lenyűgöző támogatása kitűnő példája a közös fellépésnek, amely pozitív és tartós változásokat hozhat a gyerekek életében.” – mondta Leila Pakkala, az UNICEF privát adománygyűjtési- és partnerségi részlegének vezetője.
HP0-D15