Megújul a Szívünk rajta könyvajánló program

2016. április 21. 10:45

A Szívünk rajta szervezői, a Bookline és az UNICEF Magyar Bizottság csapata örömmel tapasztalta, hogy az utóbbi években egyre több bátor, szókimondó, időnként provokáló kamaszkönyv jelenik meg itthon. Míg korábban, akár csak pár évvel ezelőttig is csak suttogva beszéltek a tizenévesek egymás között rákról, iskolai erőszakról, elhanyagolásról, alkoholizmusról vagy éppen a gyerekrablásról, mostanra a kiadók nemzetközi és magyar szinten is, egyre több olyan könyvet jelentetnek meg, amelyek tabudöntögetők, és amiknek segítségével a kamaszok beszélgethetnek, magukra ismerhetnek, segítséget kaphatnak az önkeresésükben, az őket körülvevő világ megértésében.

2016-tól ezért a Szívünk rajta programba kategóriaként bekerültek a kamasz könyvek. A korosztályi bővítéssel nem csak az a cél, hogy a gyerekek súlyos, nehéz témájú könyveket olvassanak. A humoros, szórakoztató történeteknek ugyanolyan létjogosultsága van. Főleg ha a tinédzserek nyelvén szól, és valódi alternatívát jelent számukra az internettel, plázázással vagy a tévézéssel szemben.

A Szívünk rajta programban a gyerekkönyvek mellett 2016-ban már a kamasz irodalom legjavát is megtalálhatják majd az érdeklődők, így bővül a négy kategória ötre.

A kamaszoknak szóló kategória neve: rád talál.

A Szakmai bizottság is bővült, vállalta a könyvek értékelését Szinetár Dóra, a Budapesti Operettszínház tagja és a gyerekértékelő csapat is négyre emelkedett. A színésznő így fogalmazott a programmal kapcsolatban.

– Imádok olvasni a gyerekeimnek, és imádok olvasni a gyerekeimről. Hiszek az ösztönökben, de tapasztalatom szerint vannak dolgok, amiket bizony mások tudnak jobban. És ha lehetőségünk adódik egy könyv formájában kölcsönkérni mások tudását, azt a lehetőséget használni kell!  Azonkívül hiszek az ízlés-formálásban, és a kedv-csinálásban.

A Szívünk rajta program megtalálható lesz a Könyvfesztiválon:

ÁPRILIS 22. 12:00-től 23-án ÉS 24-én EGÉSZ NAP

Ismerkedés a gyerekjogokkal az UNICEF Magyar Bizottság szervezésében: szókereső, színezés, rajzolás és további gyerekprogramok

ÁPRILIS 23. 11:00 – 12:00

Mindenki tud rajzolni – tanulj meg te is rajzolni Barabás Zsófival!

ÁPRILIS 23. 16:00 – 17:00

Közös színezés Parádi Orsival, a Pandala-szigetek alkotójával

ÁPRILIS 24. 11:00 – 12:00

Az UNICEF Magyar Bizottság és a Bookline közös könyvajánló programja, a Szívünk rajta bemutatása Szinetár Dórával és felolvasószínház a Bookline és a Kolibri Kiadó közös szervezésében. Az eseményen Otfried Preußle A kis boszorka című művét adják elő a Katona József Színház színészei.