Újabb kérés a növekvő nélkülözésben élő gyermekekért

2015. május 04. 10:50

A gyermekekért tevékenykedő szervezet a fenti számadat ismertetésével egy időben jelentette be 50,35 millió US dollárra vonatkozó kérését, melyet humanitárius segítségnyújtásra szeretne fordítani a gyerekek és családjaik számára, miközben egyre növekszik a járványok kitörésének kockázata. A kérés az UNICEF hozzájárulása egy új, több szervezetet átfogó adománygyűjtő akcióhoz, melynek célja az azonnali igények kielégítése az elkövetkező három hónapban.

A 7,9-es magnitúdójú földrengésben egyes hírek szerint már 5000 ember halt meg, és 9700-an sérültek meg. Ezen kívül több tízezer ember maradt fedél nélkül és került ideiglenes táborokba a Katmandu-völgyben és a legsúlyosabban érintett többi körzetben.

„Rengeteg gyermek élete tört darabokra, és most óriási szükségük van az életmentő támogatásra, beleértve a tiszta vizet, a menedéket és a higiéniai eszközöket” – nyilatkozta Tomoo Hozumi, az UNICEF nepáli szervezetének képviselője.

„A biztonságos vízellátás nélkül a víz útján terjedő betegségek továbbra is komoly veszélyt jelentenek a gyermekek számára. Sok családnak már az is komoly gondot jelent, hogy a napsütéstől és az esőtől megóvják magukat, és számításaink szerint az igények az elkövetkező napokban csak növekedni fognak, ahogy a távolabbi területekről is több információt szerzünk, és fény derül a katasztrófa teljes pusztítására.”

Az UNICEF partnereivel együtt dolgozik azért, hogy létfontosságú humanitárius segítséget nyújtson, többek között tiszta vizet és menedéket.

Az UNICEF segítségnyújtásával kapcsolatos legfrissebb hírek:

• Sátrakat, higiéniai készleteket, víztisztító tablettákat és vödröket juttattak el szétosztás céljából Gorkha városába, amely a földrengés epicentrumában található, és ahol a holttestek jelenléte betegségek kitörésének kockázatát jelenti. Szintén létfontosságú szállítmányokat juttattak el Kavre és Dhaning városokba.
  • Az UNICEF víztisztító tablettákat, vödröket és higiéniai készleteket szállít Bhaktapurba, ahol a becslések szerint csak minden ötödik ember jut tiszta vízhez.
  • Vízszállító járművekről osztanak tiszta vizet 16 nem hivatalos tábor területén, amelyek a Katmandu-völgy területén alakultak ki.
  • Csapatok azonosítják és segítik az olyan gyermekeket, akik elszakadtak családjaiktól.
  • Az UNICEF partnereivel együtt dolgozik azon, hogy lelki segítséget nyújtson a nem hivatalos táborokban élő gyermekeknek, akik szélsőséges megpróbáltatásokat éltek át.

Az öt legsúlyosabban érintett körzetben az egészségügyi intézmények több mint 80 százaléka nagymértékben megsérült, így a kezelés a szabad ég alatt történik. A 16 érintett körzetben a 323 iskolából 274 részben vagy teljesen elpusztult – ez jól mutatja, mekkora szükség van az ideiglenes tanulási helyszínekre, hogy megvédhessék a gyermekeket, és helyreálljon a napi rutinjuk.