Venezuelában is támogatja a koronavírus elleni küzdelmet az UNICEF

2020. április 23. 10:17

Közel 90 tonnányi életmentő csomagot juttatott el az UNICEF április 8-án Caracasba. A szállítmány védőeszközöket (Personal Protective Equipment – PPE) tartalmaz a COVID-19 elleni küzdelemben részt vevő egészségügyi dolgozók számára.

Az ellátmány ezen felül alapvető gyógyszerekkel kiegészített kórházi készleteket, higiéniai eszközöket, valamint oktatási és rekreációs készleteket is tartalmaz a legkiszolgáltatottabb gyermekek és a veszélyeztetett lakosság támogatására.

“Ez az első légi szállítmány, amelyet az UNICEF Venezuelába juttatott a koronavírus-járvány kitörése óta” – mondta Herve Ludovic de Lys, az UNICEF venezuelai képviselője. “Hálásak vagyunk a nemzetközi humanitárius adományozók nagylelkű támogatásáért, amely segít minket abban, hogy eljuttassuk ezeket a nélkülözhetetlen eszközöket a venezuelai gyermekekhez és családjaikhoz.”

A szállítmány 110 alapvető segélykészletet tartalmaz, amelyek segítségével 110 000 ember érhető el: oxigénkoncentrátorok, gyermekágyak és közel 1000 PPE készlet, amelyek 28 000 koronavírus-gyanús beteg azonosítását teszik lehetővé.

Venezuelában a COVID-19 világjárvány egy már létező humanitárius helyzet alatt tetőződött, és ehhez most a közelmúltban más országokba vándorolt venezuelaiak visszatérése is társul.

Az UNICEF egészségre, vízellátásra és higiéniára kiterjedő támogatása, amely a 46 prioritást élvező kórházból 14-be jut el, az ENSZ COVID-19 vírusra reagáló venezuelai tervének keretében valósul meg. Az UNICEF más létesítményeket, például járóbeteg-központokat és iskolákat is támogat. Az iskolai étkeztetés keretében naponta 27 000 gyermek ellátásáról gondoskodunk.

A vírus kitörésének kezdete óta az UNICEF közel 700 kg alapvető orvosi ellátmányt, tisztítószert és tiszta vizet juttatott el több ezer ember számára. Szervezetünk ezen felül a vírus megelőzését segítő kockázatkommunikációs és közösségi szerepvállalással kapcsolatos anyagokat (Risk Communication and Community Engagement (RCCE)) is eljuttatott különféle nyilvános helyekre (kórházak és alapvető egészségügyi intézmények), valamint támogatást nyújtunk a nemzeti távoktatási programban részt vevő nemzetközi partnereknek is.

Az olyan kulcsfontosságú üzeneteket, mint például a „Maradj otthon”, „Mosd meg a kezed” vagy a társadalmi távolságtartást, az UNICEF országszerte naponta 9 millió emberhez juttatja el különféle mobil szolgáltatásokon keresztül.

forrás: unicef.org