Mesterséges Intelligencia és a gyerekek: új lehetőségek és kihívások

Három szakemberrel és fiatal felnőttel a MI lehetőségeit és veszélyeit jártuk körbe a beszélgetésben.

A beszélgetés résztvevői voltak:

  • Szabó Péter Microsoft Magyarország ügyvezető igazgató
  • Gyurkovics Kornél UNICEF Fiatal Nagykövet
  • dr. Mezei Kitti jogász, közgazdász,  Társadalomtudományi Kutatóközpont
  • dr. Sziklay Júlia PhD., Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság Nemzetközi elnökhelyettes 

Moderált:

  • dr. Lux Ágnes gyermekjogi szakértő

 

Szabó Péter

Microsoft Magyarország ügyvezető igazgató

A Microsoft magyarországi leányvállaltának irányításáért és a cég ügyfeleinek és partnereinek a digitális átalakulásáért felelős. Péter 7 éve érkezett a céghez, ahol először a Microsoft lakossági üzletágának régiós igazgatójaként vitte a magyar, cseh és szlovák piacokat, majd a Magyarországért felelt partnerkapcsolati üzletág igazgatóként. Ügyvezetőként a legfontosabb feladatának Magyarország digitális modernizációját, az itt működő ügyfeleik IT biztonságának és fenntarthatósági törekvéseik támogatását tekinti. A Microsoft Magyarországban betöltött tisztségén felül az IVSZ (Digitális Vállalkozások Szövetsége) informatikai tagozatának vezetője, amely feladatkör ellátását azért vállalta első sorban, hogy e szervezeten keresztül is Magyarország versenyképességének és az itt élő emberek és vállalatok sikerességének a fejlesztésén munkálkodhasson.

Gyurkovics Kornél

UNICEF Fiatal Nagykövet

“Gyurkovics Kornél vagyok, 2021 óta tagja az Unicef Fiatal Nagykövetek csapatának. Szeretek filmeket nézni és készíteni, kis gyerekkorom óta a szenvedélyem ez. A Fiatal Nagykövetek munkásságához (főként) filmkészítéssel és videóvágással járulok hozzá. Fontosnak tartom az Unicef ügyét, és azt, hogy mindenkihez eljusson a szervezet segítsége. A filmek erre nagyon jó eszközök lehetnek, szerintem ugyanis a vizuális nyelv mindenkinek a nyelve.”

dr. Mezei Kitti

jogász Társadalomtudományi Kutatóközpont

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Üzleti Jog Tanszékén egyetemi adjunktus, az emberközpontú mesterséges intelligencia mesterképzésben oktat. A Társadalomtudományi Kutatóközpont Jogtudományi Intézetének tudományos munkatársa, a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium jogi részprojekt vezetője. Fő kutatási területe a modern technológiák jogi szabályozásának kihívásai, különös tekintettel a mesterséges intelligenciára.

dr. Sziklay Júlia PhD.

Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság Nemzetközi elnökhelyettes 

Jogász és politológus. 1995 szeptemberétől az újonnan felálló Adatvédelmi Biztos Irodájának munkatársa, 2004-től már vezető beosztásban. 2009-2011 között az állampolgári jogok országgyűlési biztosa nemzetközi ügyeinek felelőse, munkájának legfőbb eredménye a magyar ombudsman  nemzeti emberi jogi intézményi státuszának (NHRI) sikeres ENSZ akkreditációja 2011-ben. 2012-2018 között az újonnan létrejött Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál főosztályvezetőként a nemzetközi ügyeket és a társadalmi kapcsolatokat koordinálja. 2018-2023 között a NAIH Információszabadság főosztályának vezetője.  Több, mint 40 tudományos publikáció szerzője főként az információs jogok, az online gyermekjogok, az ombudsmani jogvédelem témakörében. 2018 óta oktat gyermekjogi és információs jogi szakjogász képzéseken az ELTE-n és az NKE-n. 

dr. Lux Ágnes

gyermekjogi szakértő

Lux Ágnes, a Társadalomtudományi Kutatóközpont munkatársa, az ELTE Társadalomtudományi Karának egyetemi adjunktusa, az UNICEF gyermekjogi szakértője. Mind oktatási, mind kutatási tevékenysége során a gyermekjogokkal és jogvédelmi intézményeivel foglalkozik.

Segíts a kritikus helyzetben lévő gyerekeknek!

Havi rendszeres adományoddal életeket menthetsz.

Segítek