Mindennapi problémák új szemüvegen keresztül: Fókuszban az érzelemszabályozás
workshop

A Vadaskert Gyermekpszichiátria workshopján az atipikus idegrendszerű (pl. ADHD-ban, autizmus spektrum zavarban érintett) gyermeket nevelő szülőknek szeretnének segítséget nyújtani a mindennapi kihívásokhoz, nehézségekhez kapcsolódva.

Ha a nehézségeket tudjuk az érintett gyermekek és fiatalok szemüvegén keresztül látni, akkor az nem csak a megértést, de a megoldást is segíti.

A workshop célja ezen látásmód kialakítása és megerősítése mellett konkrét eszközök, praktikák átadása, amelyeket a szülők a mindennapos problémák (különös tekintettel az érzelemszabályozás nehézségeire – dühkitörések, indulatkezelési nehézségek) megoldásában hatékonyan alkalmazhatnak.

(A workshopon a résztvevők száma limitált, regisztráció a helyszínen. Kérjük a workshopra pontosan érkezzenek.)

A workshop vezetői:

• Barna Csilla és Nemesbüki Hanna (Vadaskert Gyermekpszichiátria)

Időpont: 15:15-16:45

Helyszín: Lokál

Barna Csilla

klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta

Vadaskert Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Kórház és Szakambulancia

“Közel 20 éve foglalkozom különböző pszichés zavarokkal küzdő, atipikusan fejlődő vagy sajátos nevelést igényű gyermekek és szüleik megsegítésével. Jelenleg a Vadaskert Kórház és Szakambulancia viselkedésterápiás Fészek részlegének pszichológusaként tevékenykedem. Munkám szerves része a gyermekek egyéni vagy csoportos vezetése mellett az őket nevelő szülők eszköztárának bővítése, a szülők mentális egészségének javítása szülőtréningek és szülőkonzultációk során. Az aktív klinikai munka mellett oktatok a Semmelweis Egyetem klinikai szakpszichológus képzésében és a VIKOTE Kognitív és Sématerápiás Központban.”

Nemesbüki Hanna

pszichológus, csoportvezető

Vadaskert Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Kórház és Szakambulancia

“Az elmúlt években dolgoztam árnyék-padagógusként, vezettem viselkedésterápiás szemléletű csoportokat elsősorban ADHD-ban és autizmusban érintett kisgyermekeknek, valamint dialektikus viselkedésterápia alapú készségfejlesztő csoportokat ADHD-ban érintett kamaszoknak. Jelenleg a Vadaskert Kórház és Szakambulancia pszichológusaként a diagnosztikus munka mellett viselkedésterápiás, és szociális-kommunikációs készségfejlesztő csoportok vezetésével foglalkozom.”