Rajtad áll a jövőd! 2023
Alter-ego

Az Alter-ego csapat diákjai a szegedi SzC József Attila Általános Iskola és Szakképző Iskolából érkeztek és a lelki egészség  témán szeretnének dolgozni a program során.

Az általuk választott probléma iskolájuk bármely diákját érintheti, de különösen azokat a fiatalokat, akik hátrányosabb családi környezetből érkeznek, származásuk miatt megkülönböztetésben részesülnek, vagy különböző addikciók rabjai.

„A suliban szociális és mentálhigiénés is segít nekünk a problémáink megoldásában, ami óriási dolog, bármivel mehetünk hozzájuk. De mivelhogy jövőre mi is végezni fogunk és ezzel a végzettséggel állami gondoskodásban élő gyerekekkel foglalkozhatunk, szeretnénk már idén kicsiben, a saját környezetünkben is segíteni.”

A csapat elsődleges célja iskolatársaik támogatása és segítése az iskolában. A konfliktus kezelés helyes módjának megismertetésétől kezdve, a különböző függőséget okozó szerek (cigaretta, alkohol) hatásáról szóló előadások szervezése mellett, a roma diákok megkülönböztetése és bántása elleni fellépésen át szeretnének kortásaiknak megfelelő támaszt és segítséget nyújtani az iskolában.

A csapat prezentációja az elődöntőn: