Rajtad áll a jövőd! 2023
Csilláutosok

A Csilláutosok csapat diákjai a budapesti Magyar Máltai Szeretetszolgálat Óbudai Technikum és Szakképző Iskolából érkeztek és a lelki egészség témán szeretnének dolgozni a program során.

“Nem lehet eléggé hangsúlyozni azt, hogy a lelki és testi egészség mennyire fontos a megfelelő tanulási készséghez, valamint a koncentrációhoz. A diákoknak és az iskolának muszáj időt és energiát fektetnie a lelki és testi egyensúly megtartására. Ugyanis, ha ezek nincsenek meg, akkor a megfelelő tanárok mellett sem vagyunk képesek elsajátítani azt a tudást, amire szükségünk van az életben.”

A csapat szerint fontos lenne egy olyan helyiség kialakítása az iskolában, ahol minden a diákokról szól. A cél egy pihenőszoba vagy klubhelyiség kialakítása lenne, ahol a diákok feltöltődhetnek, ellazulhatnak, nyugodt környezetben étkezhetnek, valamint társaságban lehetnek. A csapat elszánt egy olyan környezet kialakítása mellett, mely lehetőséget biztosítana arra, hogy két tanóra között a diákok kikapcsolódhassanak, megosszák gondolataikat egymással, illetve segítsék egymást, ezáltal is erősítve az iskola közösségét.

A csapat elődöntős prezentációja: