Rajtad áll a jövőd! 2023
Csoda(t)evők

A Csoda(t)evők csapat diákjai a szegedi SzC Csonka János Technikumból érkeztek és a lelki egészség   témán szeretnének dolgozni a program során.

Az általuk választott probléma az intézmény majd minden tanulóját érinti, hiszen a diákoknak nincsen lehetőségük a megfelelő körülmények között történő étkezésre az iskolában. Kezdeményezésüket az intézmény tanulói és tanárai egyaránt támogatják.

“Az iskolánkban sajnos nincs lehetőség arra, hogy megfelelő körülmények között étkezzünk. Nincs kialakítva étkező, vagy egy olyan zug, ahol kulturáltan étkezhetnénk. Nincsenek asztalok, nem tudunk leülni. Ha főtt ételt hozunk otthonról, nem tudjuk megmelegíteni, mert nincsenek mikrók. A tanárainkat is zavarja a helyzet, mivel jobb híján, a folyosókon ülve eszünk, vagy titokban a pad alatt, órák idején.”

A csapat szerint az egészséges élet része a változatos és rendszeres táplálkozás, hangsúlyozzák továbbá, hogy kamaszként különösen fontos lenne, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű ételt fogyasszanak a diákok. A csapat célja az étkező helység illetve a menza hiányának orvosolása lenne, hiszen úgy gondolják, hogy a diákok lelki egészségére nézve kedvező hatással lenne az étkezéssel kapcsolatos problémák megoldódása.

A csapat prezentációja az elődöntőn: