Rajtad áll a jövőd! 2023
Jövőépítők

A Jövőépítők csapat diákjai a komlói Baranya Vármegyei SZC Komlói Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumból érkeztek és a lelki egészség témán szeretnének dolgozni a program során.

Az általuk választott probléma az egész iskolai közösséget érinti, főként azokat a diákokat, akik a kirekesztés miatt szorongástól szenvednek.

“Azzal a jelenséggel találkozunk nap mint nap, hogy az iskolai közösség nem egy befogadó, nyitott, empatikus közösség. Diáktársaink véleményére is kíváncsiak voltunk, ezért 6 osztályt kerestünk meg és beszélgettünk velük. Megerősítettek minket, hogy a kirekesztés problémája jelen van iskolánkban, ami napi szinten többeknél a legnagyobb stresszforrást jelenti. Ennek következtében többen megélik a szorongást.”

A csapat tagjai társadalmi jelenségnek vélik az intolerancia előtérbe kerülését, és úgy gondolják az iskola az a hely, ahol változtatni lehet ezen. A Jövőépítők célja a program keretében egy befogadó, egymással jól kommunikáló iskolai közösség kialakítása, és az iskolai szorongás és kiközösítés visszaszorítása.

A csapat elődöntős prezentációja: