Rajtad áll a jövőd! 2023
Szelektív bemesek

A Szelektív bemesek csapat diákjai a ceglédi SZC Bem József Műszaki Technikum és Szakképző Iskolából érkeztek és a környezetvédelem  témán szeretnének dolgozni a program során.

Az általuk választott probléma az intézmény minden diákját érinti, hiszen a környezet védelem, a környezettudatos életmód és fenntarthatóság előtérbe helyezése egyre kardinálisabb feladattá válik annak érdekében, hogy megóvjuk a Földünket.

“Otthoni környezetben már sok településen, városban megvalósul a szelektív hulladékgyűjtés, mert vannak szelektív hulladékot elszállító járatok, külön kukák. Az iskolában viszont erre nincs lehetőség. Sok szemét keletkezik a tanteremben (szendvicscsomagolása és maradéka, műanyag üdítős üveg, papír, chipszes zacsi stb.), ahol csak egy kiskuka van, abba kerül bele minden. Ez azért baj, mert így lehetőségünk sincs arra, hogy a szemetet szétválogatva gyűjtsük. Egyedül a folyosón egy helyen vannak kitéve szelektív kukák. Az udvaron is csak egy hagyományos fém szemetes van, így kint is oda kerül be minden szemét.”

A csapat szerint nagyon fontos a szelektív hulladék gyűjtés. Céljuk kisméretű kukák kihelyezése lenne az osztálytermekbe valamint az udvarra figyelemfelkeltő plakátokkal egyetemben, annak érdekében, hogy a diákoknak legyen lehőségük szelektíven gyűjteni a szemetüket, valamint, hogy minél több tanulóban tudatosuljon a szelektív hulladékgyűjtés fontossága.

A csapat prezentációja az elődöntőn: