Rajtad áll a jövőd! 2023
Vonyatosok

A Vonyatosok csapat diákjai a ceglédi Török János Református Oktatási Központ-Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskolából érkeztek és a lelki egészség témán szeretnének dolgozni a program során.

Az általuk választott probléma az intézmény minden diákját érinti, hiszen mindenki érdeke, hogy tiszta, kulturált állapotban lévő mosóhelyiségek álljanak rendelkezésükre az iskolában. Legfőbb motivációjuk a diákok lelki egészségének védelme és megőrzése az iskolában. Kezdeményezésüket az intézmény diákjai és tanárai egyaránt támogatják.

“A mi problémánk a mosdók állapota. Gondolunk itt a következő dolgokra: nincs WC papírtartó, ezért a WC papír legtöbbször a földön van, s onnan kellene használni, ami nem épp a legtisztább, és nem is túl higiénikus. Törött vagy nyitott a teteje a kukáknak, sőt van olyan ahol nincs is. Az ajtókat nem lehet csukni, (nincs kilincs), ezáltal zárni sem. Sokszor ezért is járunk ki ketten mosdóba, hogy valaki fogja/tartsa az ajtót. A mosdókban, és van olyan WC is, amiből nem folyik a víz, de ha folyik akkor is csak alig. Szellőztetés nem minden helyiségben lehetséges, (nem nyitható az ablak, vagy épp azokról is hiányzik a kilincs), ennek következménye: büdös van…. de nagyon.”

A csapat célja a felszerelési hiány pótlása, valamint az iskolai mosdók helyreállítása, emellett szeretnének a diákok részérére, egy felvilágosító órát is tartani a WC-k helyes és rendeltetés szerű használatáról. Remélik, hogy ezen intézkedések által jobb helyzetbe kerülne az iskolai mosdók állapota.

A csapat elődöntős prezentációja: