5 millió dollár a Montblanc-tól

2014. október 13. 13:26

A Montblanc-ügyfelek vásárlásainak köszönhetően minden eddiginél gyümölcsözőbb az UNICEF és a Montblanc partnersége. Ezzel még közelebb kerültek közös céljuk eléréséhez, hogy minőségi oktatást biztosítsanak a gyermekeknek a világ minden pontján.

A Montblanc „Signature For Good” nevű programját 2013 márciusában indította el az Oscar-díjátadón, és eredeti célja 12 hónap alatt másfél millió dollár összegyűjtése volt, melyet az UNICEF oktatási programjainak támogatására szántak. Végül a Montblanc „Signature For Good” limitált kiadású írószerek, bőrtermékek és férfi kiegészítők kollekciójával rekord mértékű 5 millió dollárt sikerült összegyűjteni, melyet a luxuscikkeket gyártó Maison divízió adott át az UNICEF számára.

Az adomány segítségével minőségi oktatáshoz juthatnak a legelmaradottabb területeken élő gyermekek is az UNICEF Iskolák Afrikának és Iskolák Ázsiának elnevezésű programjai keretében, illetve latin-amerikai programok segítségével. A kollekció minden egyes darabja visszafogott eleganciát, mesteri minőséget és kifinomult kivitelezést sugároz, de emellett a Montblanc „Signature for Good” kollekciója egy nemesebb célt is szolgál. A kollekció minden darabja különleges üzenetet hordoz, hiszen annak megvásárlója gyermekek életét változtatja meg azáltal, hogy számukra jobb oktatást és érvényesülési lehetőségeket biztosít. A kollekció minden egyes írószere, bőrterméke és ékszere egyedi sorszámot kapott, amely egy szimbolikus „téglára” került fel. A „téglák” az iskolák felépítésére és üzemeltetésére utalnak, és azt jelképezik, hogy a termék tulajdonosa kivette a részét a munkából, és hozzájárult egy szebb és reménytelibb jövő felépítéséhez – tégláról téglára.

„Habár az eredetileg kitűzött célunk is ambiciózus volt, örömmel láttuk, hogy mintegy háromszor annyit sikerült összegyűjteni, mint amennyit reméltünk” – nyilatkozta Jérôme Lambert, a Montblanc International ügyvezető igazgatója. „Ez az elképesztő eredmény azon emberek lelkes elkötelezettségének gyümölcse, akik az UNICEF-fel és a Montblanc-nal közösen hisznek abban, hogy minden gyermeknek joga van a minőségi oktatáshoz. Az ő segítségükkel egy szebb jövőt építhetünk fel.”

„Minden embert alanyi jogon megillet az oktatás, mégis világszerte megdöbbentően sok, 57 millió gyermek nem jár általános iskolába” – magyarázza Caryl Stern, az UNICEF USA elnök-vezérigazgatója. „Az UNICEF hálás a Montblanc évek óta tartó támogatásának, amelynek segítségével az oktatáson keresztül szebb jövőt biztosíthatunk a gyermekeknek és a közösségeknek, amelyben élnek.”

„Minden összegyűjtött dollár számít, hogy minél több gyermek számára megadhassuk az őt megillető lehetőséget egy szebb jövő felépítéséhez saját maguknak és a családjuknak. A kultúránkban mélyen gyökerezik az írás fontossága, ezért elkötelezetten hisszük, hogy az oktatás a kulcs, melyet mindenkinek meg kell kapnia” – mondja Jérôme Lambert, a Montblanc International ügyvezető igazgatója.

A Montblanc „Signature For Good” programja során összegyűjtött teljes összeget Pierre Niney francia színész adta át Caryl M. Sternnek, az UNICEF USA elnök-vezérigazgatójának 2014. szeptember 16-án.
A Montblanc „Signature for Good” kollekciójáról, valamint a Montblanc és az UNICEF közös programjáról többet megtudhat a www.montblanc.com weboldalon.