A digitális tanulás a jövő záloga

2016. szeptember 29. 12:16

Biztonságos internet oktatás a Telenor Napon

A központi rendezvényen dr Solymár Károly, infokommunikációért felelős helyettes államtitkár, Danks Emese, az UNICEF Magyar Bizottság ügyvezetője és Ole Bjorn Sjulstad, a Telenor vezérigazgató-helyettese köszöntette a törökbálinti gyerekeket. Abban mindhárman egyetértettek, hogy az okos eszközök használatában a mai gyerekek már ügyesebbek a felnőtteknél – amíg játékról van szó. Ha azonban az oktatási tartalom-előállítás merül fel, ma még hasonló távolságból közelít felnőtt és gyerek az internethez. A szakemberek hangsúlyozták, hogy nem az internetképes eszközök használatának tiltása a megoldás, hanem a biztonságos és felelős használat tanítása.

Solymár Károly kiemelte, hogy a kormány célja, hogy minden osztályteremben legyen internet és így a gyerekek aktívan tudják használni mobiljaikat és táblagépeiket a tanuláshoz. Hagyományos tankönyvekre továbbra is szükség lesz, de ezeket mobilalkalmazásoknak kell kiegészíteniük és a digitális oktatás semmiképp sem a hagyományos tankönyvi feladatok digitalizálása, hanem az eszközök képességeit kihasználni képes, interaktív alkalmazásokra épülő program. A helyettes államtitkár szerint a mai gyerekek számára kulcsfontosságú, hogy már az iskolában elsajátítsák a számítógép és az internet készségszintű használatát, később ugyanis csak ilyen ismeretek birtokában lehet jó állásuk, és mindennapjaikat is megkönnyíti, ha gyakorlottan tudják használni az online szolgáltatásokat.

Danks Emese, az UNICEF Magyar Bizottság ügyvezetőjeként bemutatta az Ébresztő Óra gyermekjogi előadássorozatot, mely a Telenor támogatásával jött létre és rendkívüli sikernek örvend a gyermekek és pedagógusok körében egyaránt. A Telenor Nap alkalmából 100 gyereknek tartanak Ébresztő Órát iskolákban országszerte az UNICEF önkéntesei.

Telenor idén második éve futó Hipersuli programja révén országszerte 5 különböző adottságú iskolában több száz gyermek és mintegy 30 pedagógus bevonásával kísérleti digitális oktatási program zajlik mobilinternet és táblagépek segítségével. A Hipersuli első évében a gyerekek internet-tudatossága sokat fejlődött és a pedagógusok motiváltabbnak látták a gyerekeket a Hipersuli osztályokban, mint ahol nem vetettek be ilyen eszközöket.  A Telenor Napon több száz Telenor önkéntes segít a diákoknak, tanároknak és szülőknek a biztonságos internethasználat elsajátításában az ország számos településén, 34 iskolában és a nagyobb Telenor üzletekben egyaránt.