UNICEF Mesterkurzus kisgyermekes szülőknek

Mennyit tudsz a kisgyermekekről?

Szeretnéd tesztelni a tudásod?

Töltsd ki kvízünket, és megajándékozunk az UNICEF kisgyermekes szülői mesterkurzus videóival, illetve a “Baba mérföldkövek: szülői tippek” című összeállításunkkal!

Minden szülő a legjobbat szeretné gyermekének. Sokan azonban nem tudnak kihez fordulni gyermekgondozással kapcsolatos kérdésekben. A születést követő 1000 nap kihasználása  rendkívül fontos mind a szülő, mind a baba számára, mivel ebben a periódusban a kisgyerekek olyan fontos fejlődési folyamatokon mennek keresztül, amelyek befolyásolhatják egész életüket.

A kvíz kitöltése után ide kérem az információkat:

Teljes név
E-mail cím
Telefonszám (+361234567)

Mennyit tudsz a kisgyermekekről?

1.

Az újszülöttek nem látnak és nem hallanak.

A csecsemők születéstől kezdve látnak és hallanak. Ha gyermeked szemébe nézel és mosolyára visszamosolyogsz, megtanul kommunikálni és válaszolni neked. Sok csecsemő valóban emlékszik olyan dalokra, melyeket még a méhben többször hallottak, így azonnal kezdj el beszélni (és énekelni!) gyermekednek – még a születés előtt.

2.

Mielőtt gyermeked megtanul beszélni, az egyetlen mód számára, hogy kommunikáljon, a sírás.

A babák sokféle módon fejezik ki magukat. A nevetéstől és mosolygástól, hogy élvezetüket kimutassák, a sírásig és dobálózásig, hogy kényelmetlenségüket kimutassák. Ha figyelmet fordítasz arra, amit babád próbál feléd kommunikálni, segít érzékelni az igényeit és annak megfelelően reagálni.

3.

Már azelőtt beszélned kell gyermekedhez, mielőtt a gyermeked megtanul beszélni.

A csecsemők élveznek új hangokat kiadni, mint például visítani és nevetgélni. Különféle hangokkal válaszolnak a hangodra, és másolják azokat, amelyeket tőled vagy másoktól hallanak. Megtanulják, hogyan kommunikáljanak veled, még mielőtt szavakat mondanának.

4.

Gyermeked azért dobál el dolgokat, mert szórakoztatónak találja, hogy felbosszant.

A gyermekek olyanok, mint a kis tudósok. A legelső hónapoktól fogva szeretnék tudni, hogyan tudnak hatni a körülöttük lévő emberekre és dolgokra. A dolgok egymásra rakosgatása, eldobálása vagy lerombolása együtt mind segíti a gyermekeket, hogy megismerjék a körülöttük lévő világot.

5.

A babák azzal tanulnak a legtöbbet, ha kipróbálják a dolgokat és másokat utánoznak, nem pedig azzal, hogy megmondják nekik, mit csináljanak.

A gyermekek játszva tanulnak és úgy, hogy kipróbálják a dolgokat, és hogy megfigyelik és másolják, amit mások csinálnak. Például, ha azt szeretnéd, hogy gyermeked megkóstoljon egy másik ételt, mutasd meg, hogy te magad megeszed azt az ételt.

6.

Az agy akkor fejlődik a leggyorsabban, amikor gyermeked először megy iskolába.

Az agy születés előtt és az első két életév során fejlődik a leggyorsabban. Ez idő alatt az étkezések akár 75%-a is babád agyának felépítésére szolgál, 15 percnyi játék pedig több ezer agyi kapcsolódást hozhat létre. Ne feledd, hogy minden öleléssel és puszival, minden tápláló étkezéssel és játékkal, amit velük játszol, segíted felépíteni babád agyát!

Miről szól az UNICEF kisgyermekes szülői mesterkurzusa?

Az UNICEF célkitűzése az, hogy az édesanyákat és édesapákat hasznos és megbízható információkkal támogassa gyermekük gondozásában, valamint a legfelelősségteljesebb feladatukban, a szülői létben. Ebből az okból megalkottunk egy mini mesterkurzus sorozatot, amelyben elismert szakértőket szólaltatunk meg a világ minden tájáról a kisgyermekkor és a gyermeknevelés kapcsán. Amellett, hogy szakértőink gyakorlati tanácsokkal látják el a szülőket, érdekes és hasznos ismereteket is megosztanak velük.