Copyright © 2022 UNICEF HUNGARY
1. rész
Milyen jelekből vehetjük észre, ha egy gyermek cyberbullying áldozatává vagy elkövetőjévé vált? Mit tudunk tenni ennek megelőzése vagy kezelése érdekében? A KIBER KRESZ első részében ehhez nyújtunk gyakorlati útmutatót.
A beszélgetés résztvevői:
- B. Nagy Réka: énekesnő, az UNICEF Magyarország Együtt a sértő hangok ellen c. kampányának influencere
- Táler Orsolya: gyermek- és ifjúsági klinikai szakpszichológus, a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány ügyvezetője
- Tari Annamária: klinikai szakpszichológus, pszichoanalitikus, pszichoterapeuta
Moderátor: D. Tóth Kriszta: újságíró, az UNICEF Magyarország Nagykövete
2. rész
Facebook, Instagram, TikTok, YouTube, Snapchat, Twitter, Pinterest, Viber, WhatsApp… A közösségi média platformokat már számon tartani is nehéz, nemhogy tisztában lenni azzal, milyen kockázatokkal járnak, és melyik biztonsági beállítást nem érdemes kihagyni adataink megfelelő védelme érdekében. A KIBER KRESZ 2. részében ehhez nyújtunk gyakorlati útmutatót.
A beszélgetés résztvevői:
- Fegyverneki Gergő: magyar-média szakos középiskolai tanár, egyetemi oktató, digitálispedagógia-szakértő
- Szabó Vera: a feat. Client Service Directora, aktív szerepet vállalt az UNICEF Magyarország 2021 nyarán megvalósult online bántalmazás elleni TikTok kampányának létrehozásában
- Cseperkáló Csenge: az UNICEF Magyarország Fiatal Nagykövete
Moderátor: Ráskó Eszter: stand up előadó, pszichológus
3. rész
Vajon van tipikus profilja a cyberbullying áldozatainak, elkövetőinek és szemlélőinek? Milyen esetekkel találkoznak a leggyakrabban a kibernyomozók? Mennyire értenek a tanárok az online bántalmazás témájához, és mennyire érzik a saját felelősségüket a megelőzésben és a már megtörtént esetek kezelésében? Mikor érdemes a rendőrséghez fordulni és milyen eljárásra lehet számítani? A KIBER KRESZ 3. részében ehhez nyújtunk útmutatót.
A beszélgetés résztvevői:
- Balatoni József (Jocó bácsi): történelemtanár, író, blogger, a Felelős Szülők Iskolája előadója, szakértője.
- Fribék Judit: rendőrszázados, Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda – Kiberbűnözés Elleni Főosztály.
- Szlankó Viola: pszichológus, az UNICEF Magyarország gyermekvédelmi vezetője.
Moderátor: Mészáros Antónia: az UNICEF Magyarország ügyvezető igazgatója.
Iratkozz fel további szakmai tartalmakért!
Meghívót küldünk a cyberbullying témájához kapcsolódó online eseményeinkre, elküldjük neked KIBER KRESZ online kurzusunk anyagát és megosztjuk veled a szakértői beszélgetésekről készült felvételeket, hogy bármikor visszanézhesd őket. Légy velünk naprakész az online biztonság témájában is!
IDE KÉREM A TARTALMAKAT!
Együtt a sértő hangok ellen!
A Z-generáció tagjait elérő és bevonó kampány a TikTok közösségi oldalon valósult meg 2021 júniusában, ismert fiatal netes sztárok bevonásával. A kampányvideóban saját koreográfiával szereplő Whisperton és más TikTok-influenszerek arra kérték követőiket a cyberbullying elleni világnapon, hogy ők is lépjenek fel a netes bántalmazás ellen.
Az Együtt a sértő hangok ellen kampány arca és hangja B. Nagy Réka énekesnő, aki Valahol című számát is felajánlotta a cél érdekében. A kampány nemcsak az online bántalmazás jelenségére hívta fel a figyelmet, hanem arra is, mennyire fontos a segítségkérés. Barátok, családtagok, pedagógusok egyaránt képesek támogatni az áldozatokat. A kampány célja az UNICEF HelpAPP applikációjának népszerűsítése is volt, amely fiataloknak nyújt kézzelfogható segítséget a bántalmazás megelőzésében és kezelésében.
A kampányvideó résztvevői: B. Nagy Réka, Molnár Marci, Nagy Bogi, Nagy Norbi, Szabó Fanni, Verebélyi Vivien és Whisperton.
A kampány a Magyar Suzuki Zrt. támogatásával jött létre.
Köszönjük az együttműködést az ÁSZ Drámaiskolának, a BJ’s managementnek, a feat.-nek, a Gold Recordnak és a Hungarotonnak!