Számos település és lakóközösség semmisült meg teljesen. A gyermekek és családok a szabad ég alatt alszanak, kitéve az időjárás viszontagságainak, és nincs hová visszatérniük. Az emberek még mindig sokkos állapotban vannak azután, hogy látták összedőlni az otthonaikat vagy a romok alól húzták ki családtagjaikat. Sok gyermek még mindig nem találta meg a szüleit, és rengeteg szülő keresi kétségbeesetten gyermekét. A katasztrófa által okozott trauma felfoghatatlan mértékű.
Higiéniás készletekre, ivóvízre és fertőtlenítőszerre.
Azonnali segítségnyújtásra van szüksége a katasztrófa által sújtott gyermekeknek! Minden perc számít.
A helyzet egyre nehezebb – a mianmari gyerekeknek most még nagyobb szüksége van ránk!
A mianmari gyerekek már a földrengések előtt is egy bonyolult, sokrétű humanitárius helyzettel küzdöttek. Mianmar Délkelet-Ázsia egyik legszegényebb országa, ahol a 2021-es katonai puccs következtében kitört és máig dúló polgárháború, a 2023 májusában pusztító Mocha ciklon, valamint a 2024 szeptemberében lecsapó szupertájfunt követő árvizek és földcsuszamlások mind-mind válságos helyzetbe sodorták az ott élő gyermekek és családok életét és megélhetését.
A földrengést megelőzően 19,9 millió ember, köztük 6,3 millió gyermek szorult már egyébként is humanitárius segítségre, és a polgárháború kitörése miatt 3,5 millió belső menekült élt az országban. Ezek a számok és a szükségletek a mostani természeti katasztrófát követően még inkább növekedni fognak. A napi csúcshőmérséklet akár a 44°C-ot is elérheti, ami különösen veszélyezteti a jelenleg szabad ég alatt élő lakosságot. Emellett további aggodalomra ad okot a jövő hónapban kezdődő monszunszezon.
Nem késlekedhetünk, azonnal segítenünk kell!
Ez volt az elmúlt évtizedek egyik legvégzetesebb földrengése
Julia Rees, az UNICEF mianmari képviseletének vezetője


Mandalaj városban az otthonaikat elvesztett családok jelenleg ponyvák alatt húzódnak meg.

A földrengés következtében otthontalanná vált családok azonnali segítségre szorulnak.

A helyszínen tartózkodó kollégáink mindent megtesznek a segélyek célba juttatásáért.

Kiemelt fontosságú, hogy az otthonaikat elvesztettek elegendő mennyiségben jussanak tiszta ivóvízhez.

Az ország fővárosa, Nepjida főútja súlyosan megrongálódott, ami tovább nehezíti a munkánkat.

A katasztrófa súlyos traumát okozott a gyermekeknek, akik számára pszichológiai ellátást is biztosítunk.

A 2025. március 30-án Koppenhágából küldött szállítmányok már megérkeztek a katasztrófa helyszínére. Április 2-án újabb 80 tonna segítség indult útnak az országba – de ez még mindig nem fedezi a felmerülő szükségleteket.

A mianmari földrengéshez hasonló, váratlan természeti katasztrófák esetén az UNICEF azonnal képes cselekedni. Támogatóinknak köszönhetően 72 órán belül eljuttathatjuk az életmentő segítséget a világ bármely pontjára.
Az UNICEF a helyszínen van – Segíts, hogy segíthessünk!
Támogatásodból az UNICEF vészhelyzeti segélyszállítmányokat; életmentő eszközöket, orvosi felszereléseket, ivóvizet, élelmiszert, gyógyszereket juttathat el a természeti katasztrófa sújtotta térségekbe szerte a világon.
Adományozóinknak köszönhetően a helyi partnereinkkel együttműködve vészhelyzeti ellátást nyújthatunk a gyermekeknek és családoknak a földrengés pusztította délkelet-ázsiai területeken is. Az azonnali, életmentő segélyek mellett mentális egészségügyi támogatást, oktatási és szabadidős programokat is nyújtunk, hogy a gyermekek biztonságos környezetben tanulhassanak és játszhassanak tovább. Az UNICEF elkötelezett amellett, hogy a földrengést követően a helyreállítási munkálatokat is támogassa, amelyek középpontjában a gyermekek érdekei állnak.
Minden, amit a rendszeres támogatásról tudni érdemes:
A rendszeres támogatás egy olyan adományösszeg felajánlását jelenti, ami egy egyszeri regisztrációt követően havonta egyszer automatikusan megérkezik hozzánk. A rendszeres adományoknak köszönhetően tudunk leggyorsabban és tervezhető módon segítséget nyújtani a világ legveszélyeztetettebb gyermekei számára. Az ismétlődő fizetés részleteiről itt olvashatsz bővebben: https://unicef.hu/felhasznalasi-feltetelek
Az adományozás leggyorsabb módja a bankkártyás támogatás. Az oldal tetejére görgetve először válaszd ki a havi támogatásod összegét. Néhány személyes adatod megadása után kérjük, mindenképpen járulj hozzá, hogy emailen és telefonon keresztül tarthassuk veled a kapcsolatot. Az adatok megadása után az „Adományozok” gombra kattintva átjutsz az OTP Simple-Pay felületére, ahol beregisztrálhatod a bankkártyádat. A sikeres regisztrációt követően emailt kapsz, és az első támogatásod azonnal át is érkezik az UNICEF-hez.
Amennyiben módosítanál az adományod összegén, szüneteltetnéd, vagy leállítanád azt, vagy frissítenéd az elérhetőségeidet, keress minket a központi elérhetőségeinken, telefonon a +3612014923 számon, vagy emailen keresztül a rendszeresadomany@unicef.hu címen.
Bankkártyacsere vagy számlaváltás esetén a támogatásod megszűnik, mert a beregisztrált bankkártyához kötődik az ismétlődő fizetés. A rendszeres támogatás folytatásához új bankkártyádat akár ezen az oldalon, akár az unicef.hu/segitek-en is újra regisztrálhatod.
A felajánlott havi rendszeres támogatás minden hónap 10-én érkezik meg hozzánk, amennyiben ezt a számlaegyenleged lehetővé teszi. Abban az esetben, ha a támogatás átérkezése sikertelen, a hónap második felében ismét megkíséreljük a megbízás teljesítését. Az adomány célba érésének az a feltétele, hogy az említett időszakok valamelyikében legyen elegendő pénz a regisztrált számlán. Köszönjük, ha erre figyelmet fordítasz! Mindenképpen felvesszük veled a kapcsolatot, ha több hónapig nem érkezik meg a támogatásod.
Szervezetünk különösen nagyra becsüli a rendszeres támogatóit, és kiemelt figyelmet fordít a velük való kapcsolattartásra. Adományozóinkat emailben havi rendszerességgel informáljuk eredményeinkről és hazai eseményeinkről, adományozással kapcsolatos kérdésekben pedig telefonos kapcsolattartói csapatunk ad teljes körű tájékoztatást. Kérjük, hogy a regisztrációkor mindenképpen járulj hozzá, hogy emailen és telefonon keresztül tarthassuk veled a kapcsolatot!
Az UNICEF nemzetközi programjairól itt olvashatsz bővebben:
https://unicef.hu/unicef-a-vilagban/
Legfrissebb híreinket itt találod:
Az adományok eloszlását itt követheted nyomon hónapról hónapra:
Nagy örömünkre Etikus Adománygyűjtő Szervezetként vagyunk nyilvántartva, mert elfogadtuk az Etikai Kódexet, melynek fő sarokpontjai a hitelesség, törvényesség, átláthatóság és nyilvánosság: http://www.atlathatosag.eu/#tagok