Polgárháború Szudánban – rendszeres adományoddal életeket menthetsz!

Már több mint 10 hónapja tartanak a szudáni fegyveres összecsapások, amelyek során iskolák, kórházak semmisültek meg, és civilek szenvedtek súlyos sérüléseket vagy vesztették életüket. A polgárháború a világ legsúlyosabb menekültválságát okozta, már 4 millió gyermeknek kellett elhagynia otthonát a harcok kitörése óta.

Minden második, azaz 14 millió gyermek szorul életmentő segítségre. További források és humanitárius segítség nélkül több gyermek halhat meg alultápláltság következtében, mint a konfliktus okán.

A polgárháború miatt a családok tömegesen kényszerültek elhagyni lakóhelyüket, gyermekek ezrei sebesültek meg, sokan életüket vesztették. Rengeteg fiatal van kitéve a nemi erőszak és a gyermekkatonaság veszélyének, az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest 500%-kal nőtt a gyilkosságok és a szexuális erőszakos cselekmények száma.

Továbbra is a helyszínen maradunk, erőforrásokat gyűjtünk, hogy fenntarthassuk képviseletünket és megvalósíthassuk életmentő egészségügyi szolgáltatásainkat.

Munkánk folytatásához Rád is szükségünk van!

SEGÍTEK

Rendszeres adományoddal segíthetsz, hogy mielőbb:

  • élelmiszert, vizet és higiéniai eszközöket juttathassunk el;
  • átmeneti szállást, takarót és ruhákat biztosíthassunk;
  • gyógyszereket és védőoltásokat adhassunk be.

 

Az UNICEF adatai szerint Szudánban rekordszámú gyermek szenved súlyos alultápláltságban.

Felhasználásra kész terápiás élelmiszert mozgósítunk és szállítunk a térségbe, tiszta és biztonságos ivóvizet biztosítunk, és a betegségek megelőzése érdekében higiéniai csomagokat osztunk a rászorulóknak. A traumán átesett gyermekek számára biztonságos, gyermekbarát tereket hozunk létre, ahol képzett segítők által nyújtott pszichoszociális támogatást vehetnek igénybe mentális jóllétük támogatására.

A 10 hónapos Reham terápiás ételt eszik az Abu Sunun Egészségügyi Központban, ahol súlyos alultápláltság miatt kezelik.

Az alultáplált gyermekek kezelését csak humanitárius segítséggel lehet biztosítani. Becslések szerint az észak-afrikai országban idén 3,5 millió gyermeket fenyeget az éhhalál, köztük több mint 700 ezer olyan kiskorú van, akinek hamarosan életmentő beavatkozásra lesz szüksége.

SEGÍTEK

A kolera mellett kanyarójárvány is pusztít azokon a területeken, ahol nagy számban élnek menekült gyermekek.

Egy édesanya oltásra hozta gyermekét a Port Sudanban található Omer AL-khatab egészségügyi intézménybe.

Egyes előrejelzések szerint a következő időszakban a menedékhelyeken élő gyermekek halálozási aránya drámaian megugorhat a túlzsúfoltság és az egészségtelen körülmények miatt. A különböző betegségek terjedése különösen nagy kockázatot jelent az akut alultápláltságban szenvedő gyermekek számára, akik egészséges társaikkal szemben akár tízszer nagyobb valószínűséggel esnek áldozatául az olyan megbetegedéseknek, mint a kanyaró vagy a kolera.

Mindezen körülményeket nehezíti az is, hogy az egészségügyi dolgozók hónapok óta nem kapnak fizetést. A konfliktus sújtotta területeken az egészségügyi létesítmények több mint 70 százaléka nem működik, és a lakosság kétharmada nem jut egészségügyi ellátáshoz.

SEGÍTEK

Iskolák, kórházak és gyermekellátó intézmények állnak folyamatos támadás alatt.

Diákok tanulnak egy önkéntesek által működtetett iskolában, Geneinában. 

Szudán a világ egyik legnagyobb oktatási válságával néz szembe, több mint 19 millió gyerek nem jár iskolába, és hiába várják az intézmények újranyitását. A gyermekek számára az oktatás többről szól, mint a tanuláshoz való jogról. Az iskolák megvédhetik a gyerekeket az őket körülvevő veszélytől – például a bántalmazástól, a kizsákmányolástól és a fegyveres csoportokba toborzástól. Ha a konfliktus következtében az iskolák zárva maradnak, az pusztító hatással lesz a gyermekek fejlődésére és pszichoszociális jólétére.

SEGÍTEK

A segítség célba juttatását tovább nehezíti, hogy a rászorulók egy része a környező országokba menekült.

Ekhlas és gyermekei egy gyülekezőhelyen ülnek Kassala államban. A család régóta menekül államról államra, már az ötödik helyen keresnek menedéket.

Csapataink Egyiptomban, Csádban, Dél-Szudánban, Etiópiában és a Közép-afrikai Köztársaságban is fogadják a szudáni erőszak elől menekülőket, ezek a befogadóországok azonban a súlyos szárazság okozta éhínséggel küzdenek.

 

Már a szudáni vészhelyzet előtt is rendkívül alulfinanszírozottak voltak a humanitárius szükségletek a régióban, ezért most sürgősen cselekednünk kell!

SEGÍTEK

 

Minden, amit a rendszeres támogatásról tudni érdemes:

A rendszeres támogatás egy olyan adományösszeg felajánlását jelenti, amely egy egyszeri regisztrációt követően havonta egyszer automatikusan megérkezik hozzánk. A rendszeres adományoknak köszönhetően tudunk a leggyorsabban és tervezhető módon segítséget nyújtani a világ legveszélyeztetettebb gyermekei számára.

Az ismétlődő fizetés részleteiről itt olvashatsz bővebben: https://unicef.hu/felhasznalasi-feltetelek

Az adományozás leggyorsabb módja a bankkártyás támogatás. Az oldal tetejére görgetve először válaszd ki a havi támogatásod összegét. Néhány személyes adatod megadása után kérjük, mindenképpen járulj hozzá, hogy emailen és telefonon keresztül tarthassuk veled a kapcsolatot. Az adatok megadása után az „Adományozok” gombra kattintva átjutsz az OTP Simple-Pay felületére, ahol beregisztrálhatod a bankkártyádat. A sikeres regisztrációt követően emailt kapsz, és az első támogatásod azonnal meg is érkezik az UNICEF-hez.

Amennyiben módosítanál az adományod összegén, szüneteltetnéd, vagy leállítanád azt, vagy frissítenéd az adataidat, keress minket a központi elérhetőségeinken, telefonon a +3612014923 számon, vagy emailen keresztül a rendszeresadomany@unicef.hu címen.

Bankkártyacsere vagy számlaváltás esetén a támogatásod megszűnik, mert a beregisztrált bankkártyához kötődik az ismétlődő fizetés. A rendszeres támogatás folytatásához új bankkártyádat akár ezen az oldalon, akár az unicef.hu/segitek-en is újra regisztrálhatod.

A felajánlott havi rendszeres támogatás minden hónap 10-én érkezik meg hozzánk, amennyiben ezt a számlaegyenleged lehetővé teszi. Abban az esetben, ha a támogatás átérkezése sikertelen, a hónap második felében ismét megkíséreljük a megbízás teljesítését. Az adomány célba érésének az a feltétele, hogy az említett időszakok valamelyikében legyen elegendő pénz a regisztrált számlán. Köszönjük, ha erre figyelmet fordítasz! Mindenképpen felvesszük veled a kapcsolatot, ha több hónapig nem érkezik meg a támogatásod.

Szervezetünk különösen nagyra becsüli rendszeres támogatóit, és kiemelt figyelmet fordít a velük való kapcsolattartásra. Adományozóinkat emailben havi rendszerességgel informáljuk eredményeinkről és hazai eseményeinkről, adományozással kapcsolatos kérdésekben pedig telefonos kapcsolattartói csapatunk ad teljes körű tájékoztatást. Kérjük, hogy a regisztrációkor mindenképpen járulj hozzá, hogy emailen és telefonon keresztül tarthassuk veled a kapcsolatot!

Az UNICEF nemzetközi programjairól itt olvashatsz bővebben:

https://unicef.hu/unicef-a-vilagban/

Legfrissebb híreinket itt találod: https://unicef.hu/igy-segitunk/hireink/

Az adományok elosztását itt követheted nyomon hónapról hónapra:

https://open.unicef.org/

Nagy örömünkre szolgál, hogy Etikus Szervezetként vagyunk nyilvántartva, mert elfogadtuk az Etikai Kódexet, melynek fő sarokpontjai a hitelesség, törvényesség, átláthatóság és nyilvánosság: http://www.atlathatosag.eu/#tagok

Segíts a kritikus helyzetben lévő gyerekeknek!

Havi rendszeres adományoddal életeket menthetsz.

SEGÍTEK

Lépj velünk kapcsolatba!

E-mail
Telefonszám
Üzenet
Köszönjük, hogy felvetted velünk a kapcsolatot.
Sajnos ez most nem sikerült, kérjük próbáld meg újra.