Életmentő segítségre van szükség Szudánban

Egyre súlyosabb a humanitárius katasztrófa az országban – hivatalos az éhínség.

A több mint 15 hónapja tartó szudáni háború következtében már hivatalosan is éhínség pusztít egy többszázezer embernek otthont adó észak-dárfúri menekülttáborban. Ez azt jelenti, hogy az emberek – köztük sok gyermek – olyan súlyosan alultápláltak, hogy vagy éhen halnak, vagy végzetesen legyengülnek és már egy kisebb fertőzés is az életükbe kerül. Az Éhínség Felülvizsgálati Bizottság (FRC) 20 éves fennállása óta most harmadik alkalommal állapított meg hivatalosan éhínséget a világban. Az elmúlt hét évben ilyen szintű éhezésről egyáltalán nem számoltak be.

Minden második, azaz közel 14 millió gyermek szorul életmentő segítségre. További anyagi források és humanitárius segítség nélkül több gyermek halhat meg az éhínségben, mint magában a fegyveres konfliktusban.

A 2023 áprilisában kirobbant konfliktus óta a családok tömegesen kényszerültek elhagyni lakóhelyüket, gyermekek ezrei sebesültek meg, sokan életüket vesztették. A polgárháború a világ egyik legsúlyosabb menekültválságát okozta, már 5 millió gyermeknek kellett elhagynia otthonát a harcok kitörése óta. Rengeteg fiatal van kitéve a nemi erőszak és a gyermekkatonaság veszélyének, a 2022-es adatokhoz képest 500%-kal nőtt a gyilkosságok és a szexuális erőszakos cselekmények száma. A fegyveres összecsapások során iskolák, kórházak semmisültek meg, és civilek szenvedtek súlyos sérüléseket vagy vesztették életüket.

Továbbra is a helyszínen maradunk, erőforrásokat gyűjtünk, hogy fenntarthassuk képviseletünket és megvalósíthassuk életmentő egészségügyi szolgáltatásainkat.

Munkánk folytatásához Rád is szükségünk van!

SEGÍTEK

Rendszeres adományoddal segíthetsz, hogy mielőbb:

  • élelmiszert, vizet és higiéniai eszközöket juttathassunk el;
  • átmeneti szállást, takarót és ruhákat biztosíthassunk;
  • gyógyszereket és védőoltásokat adhassunk be.

 

Az országban összesen 25,6 millióan éheznek, és 17,3 millióan nem jutnak tiszta ivóvízhez. 💔

Felhasználásra kész terápiás élelmiszert szállítunk a térségbe, tiszta ivóvizet juttatunk a közösségekhez, és a betegségek megelőzése érdekében higiéniai csomagokat osztunk a rászorulóknak. A traumán átesett gyermekek számára biztonságos, gyermekbarát tereket hozunk létre, ahol szakemberek támogatják a menekülteket különböző foglalkozásokkal és lelki segítségnyújtással.

A 6 hónapos Baraa súlyos akut alultápláltságban szenved, és a Kék-Nílus állambeli Damazine Gyermekkórházban kezelik az UNICEF támogatásával. Az alultáplált gyermekek kezelését csak humanitárius segítséggel lehet biztosítani. 

A konfliktus kezdete óta az UNICEF közel 5,5 millió gyermeket vizsgált meg, és több mint 322.000 súlyos, akut alultápláltságban szenvedő gyermeket mentett meg életmentő kezeléssel.

SEGÍTEK

Azokon a területeken, ahol nagy számban élnek menekült gyermekek, kolera- és kanyarójárvány is pusztít. 

Egy édesanya oltásra hozza gyermekét a Port Sudanban található Omer AL-khatab egészségügyi intézménybe.

A menedékhelyeken élő gyermekeket járványok veszélyeztetik a túlzsúfoltság és az egészségtelen körülmények miatt. A különböző betegségek terjedése különösen nagy kockázatot jelent az akut alultápláltságban szenvedő gyermekek számára, akik egészséges társaiknál akár tízszer nagyobb valószínűséggel halnak bele a fertőzésekbe.

Mindezen körülményeket nehezíti az is, hogy Szudánban a polgári infrastruktúra megtizedelődött, így a közösségek nélkülözhetetlen szolgáltatások, mint például a tiszta víz és az alapvető egészségügyi ellátás nélkül maradtak. A fegyveres konfliktus sosem látott mélységekbe taszítja a már amúgy is sebezhető gyermekeket.

Az idei év első öt hónapjában a szervezet több mint 5 millió embert juttatott biztonságos ivóvízhez, és több mint félmillió gyermeket oltott be kanyaró ellen.

6.000 Ft adományból 600 db víztisztító tablettát vehetünk. 💧Egy tabletta 4-5 liter vizet képes megtisztítani, ez elegendő egy gyermek napi túléléséhez és alapvető higiéniai szükségleteinek fedezéséhez.

SEGÍTEK

Iskolák, kórházak és gyermekellátó intézmények állnak folyamatos támadás alatt.

2024. július 1-jén fegyveres harcok elől menekülő családok érkeznek egy gedarefi iskolába. Az Sennar állambeli összecsapások miatt több mint 55.000 ember keresett menedéket a környező államokban.

Szudánt a világ egyik legnagyobb oktatási válsága is sújtja, a 19 millió iskolás korú gyerekből csak 1 millió tud iskolába járni. Az elhúzódó konfliktus miatt a menedékhelyként funkcionáló iskolák száma egyre nő, az országban legalább 2.579 intézményben (az összes iskola 13 százalékában) emiatt szünetel a tanítás, ami mintegy 2 millió gyermek oktatását érinti a fogadó közösségekben.

A gyermekek számára az oktatás többről szól, mint a tanuláshoz való jogról. Az iskolák megvédhetik a gyerekeket az őket körülvevő veszélytől – például a bántalmazástól, a kizsákmányolástól és a fegyveres csoportokba toborzástól. Ha a konfliktus következtében az iskolák továbbra is zárva maradnak vagy menedékhelyként működnek, az pusztító hatással lesz a gyermekek fejlődésére és pszichoszociális jólétére.

SEGÍTEK

A segítség célba juttatását tovább nehezíti, hogy a rászorulók egy része a környező országokba menekült.

Kocsikkal menekülnek a tartózkodási helyüket elhagyni kényszerülő családok El Fasherből, az észak-dárfúri városban hiába keresték a biztonságot. Vannak köztük olyanok, akik már másodjára kénytelenek útra kelni a konfliktus kitörése óta.

Csapataink Egyiptomban, Csádban, Dél-Szudánban, Etiópiában és a Közép-afrikai Köztársaságban is fogadják a szudáni erőszak elől menekülőket, ezek a befogadóországok azonban a súlyos szárazság okozta éhínséggel küzdenek.

 

Már a szudáni vészhelyzet előtt is rendkívül alulfinanszírozottak voltak a humanitárius szükségletek a régióban, ezért most sürgősen cselekednünk kell!

SEGÍTEK

 

Minden, amit a rendszeres támogatásról tudni érdemes:

A rendszeres támogatás egy olyan adományösszeg felajánlását jelenti, amely egy egyszeri regisztrációt követően havonta egyszer automatikusan megérkezik hozzánk. A rendszeres adományoknak köszönhetően tudunk a leggyorsabban és tervezhető módon segítséget nyújtani a világ legveszélyeztetettebb gyermekei számára.

Az ismétlődő fizetés részleteiről itt olvashatsz bővebben: https://unicef.hu/felhasznalasi-feltetelek

Az adományozás leggyorsabb módja a bankkártyás támogatás. Az oldal tetejére görgetve először válaszd ki a havi támogatásod összegét. Néhány személyes adatod megadása után kérjük, mindenképpen járulj hozzá, hogy emailen és telefonon keresztül tarthassuk veled a kapcsolatot. Az adatok megadása után az „Adományozok” gombra kattintva átjutsz az OTP Simple-Pay felületére, ahol beregisztrálhatod a bankkártyádat. A sikeres regisztrációt követően emailt kapsz, és az első támogatásod azonnal meg is érkezik az UNICEF-hez.

Amennyiben módosítanál az adományod összegén, szüneteltetnéd, vagy leállítanád azt, vagy frissítenéd az adataidat, keress minket a központi elérhetőségeinken, telefonon a +3612014923 számon, vagy emailen keresztül a rendszeresadomany@unicef.hu címen.

Bankkártyacsere vagy számlaváltás esetén a támogatásod megszűnik, mert a beregisztrált bankkártyához kötődik az ismétlődő fizetés. A rendszeres támogatás folytatásához új bankkártyádat akár ezen az oldalon, akár az unicef.hu/segitek-en is újra regisztrálhatod.

A felajánlott havi rendszeres támogatás minden hónap 10-én érkezik meg hozzánk, amennyiben ezt a számlaegyenleged lehetővé teszi. Abban az esetben, ha a támogatás átérkezése sikertelen, a hónap második felében ismét megkíséreljük a megbízás teljesítését. Az adomány célba érésének az a feltétele, hogy az említett időszakok valamelyikében legyen elegendő pénz a regisztrált számlán. Köszönjük, ha erre figyelmet fordítasz! Mindenképpen felvesszük veled a kapcsolatot, ha több hónapig nem érkezik meg a támogatásod.

Szervezetünk különösen nagyra becsüli rendszeres támogatóit, és kiemelt figyelmet fordít a velük való kapcsolattartásra. Adományozóinkat emailben havi rendszerességgel informáljuk eredményeinkről és hazai eseményeinkről, adományozással kapcsolatos kérdésekben pedig telefonos kapcsolattartói csapatunk ad teljes körű tájékoztatást. Kérjük, hogy a regisztrációkor mindenképpen járulj hozzá, hogy emailen és telefonon keresztül tarthassuk veled a kapcsolatot!

Az UNICEF nemzetközi programjairól itt olvashatsz bővebben:

https://unicef.hu/unicef-a-vilagban/

Legfrissebb híreinket itt találod: https://unicef.hu/igy-segitunk/hireink/

Az adományok elosztását itt követheted nyomon hónapról hónapra:

https://open.unicef.org/

Nagy örömünkre szolgál, hogy Etikus Szervezetként vagyunk nyilvántartva, mert elfogadtuk az Etikai Kódexet, melynek fő sarokpontjai a hitelesség, törvényesség, átláthatóság és nyilvánosság: http://www.atlathatosag.eu/#tagok

Segíts a kritikus helyzetben lévő gyerekeknek!

Havi rendszeres adományoddal életeket menthetsz.

SEGÍTEK

Lépj velünk kapcsolatba!

E-mail
Telefonszám
Üzenet
Köszönjük, hogy felvetted velünk a kapcsolatot.
Sajnos ez most nem sikerült, kérjük próbáld meg újra.