Copyright © 2025 UNICEF HUNGARY
Helyreállítási folyamatok az indonéz cunami után
2018. december 04. 14:35
Továbbra is folytatódnak a helyreállítási munkálatok az indonéz Szulavézi és Lombok szigeteken, amelyeket szeptember végén pusztító cunami és földrengés rázott meg. Az elkövetkező 6 hónapban az alapvető humanitárius szükségletek kielégítésére fordítják a legnagyobb figyelmet. Az anyagi erőforrásoknak köszönhetően mintegy 475 000 gyermek számára biztosítanak tiszta ivóvizet, higiéniás eszközöket, egészségügyi szolgáltatásokat és alapvető oktatást.
A becslések szerint 1,5 millió ember életére volt valamilyen negatív hatással a szökőár, amelyet egy 7,4-es nagyságrendű földrengés váltott ki.
A veszteségek rendkívül súlyosak: több mint 2000 áldozata volt a természeti katasztrófának, kb 10.700-an súlyosan megsérültek és 671 embert még mindig nem találnak.
Lombok szigetét először augusztusban rázta meg egy komolyabb földrengés, azóta több mint 340 000 ember kényszerült elhagyni otthonát és kb. 2800-an továbbra is ideiglenes táborokban élnek.
Az UNICEF a helyszínen nyújt segítséget
Az UNICEF arra törekszik, hogy 26,6 millió dollár összegyűjtésével minden érintett gyermek számára biztosítsa a hozzáférést a tiszta ivóvízhez és a higiéniás körülményekhez, valamint az alapvető egészségügyi ellátáshoz és az oktatáshoz.
“Fő prioritásunk, hogy a gyermekek azonnali támogatást kapjanak az alapvető szükségleteik kielégítéséhez. Az elkövetkező 6 hónap kiemelt szerepet játszik abban, hogy minden gyermek egyenlő eséllyel folytassa a trauma utáni felépülést és biztonságos környezetben kezdhessen új életet”- mondta Debora Comini, az UNICEF indonéziai képviselője.
Higiéniás körülmények és oktatás minden gyermeknek
Közép-Szulavézit eddig 83 000-ren kényszerültek elhagyni és 500 000 ember továbbra is nélkülözi a tiszta ivóvizet, valamint a megfelelő szanitációs szolgáltatásokat.
Ez azért is különösen veszélyes, mert már a földrengést megelőzően is, Palu városban rendkívül alacsony volt a lakosok immunizáltsága (49%). A védettség hiánya a koszos víz fogyasztásával és a nem megfelelő szennyvízszolgáltatással könnyedén betegségek kialakulásához és járványok elterjedéséhez vezethet.
Közép-Szulavéziben szintén nagyon rossz ez az arány, ráadásul a régióban 2700 iskola van, amelyek szintén kitettek a fertőzésveszélynek.
A katasztrófa elhárításának részeként az UNICEF és partnerei biztosítják, hogy az otthonukat vesztett emberek mind hozzájussanak a tiszta ivóvízhez és a higiéniai szolgáltatásokhoz, valamint folytatja azokat az egészségügyi programjait, amelyeknek része a gyermekétkeztetés, a védőoltások biztosítása és minél több átmeneti oktatási központ felállítása.
Az UNICEF aggodalmát fejezi ki a családját vesztett, valamint a pszichoszociális támogatásra szoruló gyermekek iránt. Szervezetünk helyszínen tartózkodó munkatársai közösségi-alapú biztonságos tereket és gyermekbarát helyeket alakítanak ki nők és gyermekek számára. Emellett továbbra is alkalmazzák a regisztrációs és nyomonkövetési mechanizmusokat, amelyek segítenek a gyermekek és családok azonosításában, nyilvántartásában és újraegyesítésében.
Lombokban az UNICEF a helyi Egészségügyi Minisztériummal azon dolgozik, hogy minden anya megfelelően táplálhassa gyermekét és biztosíthassa kisbabája számára a szükséges védőoltásokat, gyógyszereket. A szervezet együttműködik a Szociális és Oktatási Minisztériummal is, annak érdekében, hogy a gyermekvédelem és a pszichoszociális támogatási tevékenység összhangban legyen a minimumkövetelményekkel.
“Mi továbbra is maradunk a helyszínen és kiterjesztjük a műveleteinket a gyors helyreállítás érdekében. Ha mind összefogunk, a gyermekek képesek lesznek újrakezdeni az életüket egy jobb jövő érdekében” – tette hozzá Debora Comini.
Kapcsolódó híreink
Segíts a kritikus helyzetben lévő gyerekeknek!
Havi rendszeres adományoddal életeket menthetsz.
Copyright © 2025 UNICEF HUNGARY