Nemcsak megtiszteltetés, hanem óriási felelősség is számomra ez a kinevezés. UNICEF Nagykövetként az a dolgom, hogy hangja legyek azoknak a gyerekeknek, akiket a társadalom nem hall meg, sőt, talán észre sem vesz. Fontosnak tartom, hogy az UNICEF – mint a világ egyik leghitelesebb és leghatékonyabb humanitárius szervezete – olyan, mint egy kétkarú óriás. Egyik karjával a távoli országokban élő, számunkra elképzelhetetlenül szerencsétlen sorsú gyerekeken segít, a másikkal pedig itthon tevékenykedik azért, hogy minden magyar gyereknek megadassék a teljes és boldog gyermekkor esélye. Azon leszek, hogy ezeket a karokat a magam eszközeivel még erősebbé tegyem.
Minden gyereknek biztosított legyen az oktatás és a védelem!
SEGÍTSD TE IS A MUNKÁNKAT HAVI RENDSZERESSÉGGEL ÉS TEGYÉL AZÉRT, HOGY MINDEN GYERMEK MINDEN NAP A VÉDELMÜNKET ÉLVEZHESSE! EGY KISEBB ÖSSZEG FOLYAMATOS BIZTOSÍTÁSÁVAL TERVEZHETŐ ÉS FENNTARTHATÓ MUNKÁT VÉGEZHETÜNK.
Mit jelent adományod a gyermekeknek?
Élelmet
Havi 3.000 Ft
30 adag Plumpy’Nut nevű terápiás mogyorókészítményt vagy terápiás tejet jelent az alultápláltság elleni küzdelemben.
Vizet és higiéniát
Havi 4.000 Ft
40 db szappant jelent a kézmosáshoz vagy 400 db víztisztító tablettát biztosít, amely fertőtleníti a forrásokat.
Védelmet
Havi 6.000 Ft
1 gyerek számára meleg ruhákat és takarót jelent a hideg ellen, a betegségek megelőzéséhez pedig védőoltásokat szerezhetünk be.
Oktatást
Havi 10.000 Ft
1 kisdiák számára a tanulást teszi lehetővé: füzeteket, íróeszközöket, oktatási anyagokat és iskolatáskát fedez.
Ők is segítik az UNICEF munkáját!
Azt gondolom, hogy ha én ilyen szerencsés vagyok, hogy jó körülmények között élhetek, akkor a legtermészetesebb dolog, hogy támogatom a gyerekeket. Lehetőséget kell nekik is biztosítani, hogy ép és egészséges felnőtté tudjanak válni. Ezért támogatom az UNICEF munkáját több területen is. Ha kell, akkor futócsapatot szervezek, Ébresztő órát tartok vagy támogatom rendszeresen anyagilag. Felelősek vagyunk egymásért és a következő generációért.
Jókay Tamás, rendszeres támogató 2017 óta
Óriási megtiszteltetés számomra, hogy jószolgálati nagykövet lehetek, mert hiszek abban, hogy az UNICEF-fel együttműködve segíthetek a gyerekeknek leküzdeni a szegénységet, az erőszakot, a betegségeket és a diszkriminációt szerte a világon.
Liam Neeson, UNICEF jószolgálati nagykövet
Alapvető tulajdonságom, hogy szeretek segíteni másokon. Anyagi támogatást viszont csak olyan helyre szeretek adni, ahol tudom, hogy a valóban rászorulókhoz jut el. Erre garancia számomra az UNICEF nemzetközi és hazai tevékenysége, ezért nyugodt szívvel támogatom.
Kótiné Dombi Márta, rendszeres támogató 2016 óta
Óriási lehetőség és hatalmas megtiszteltetés egyben, hogy részt vehetek én is a Bajnok Programban és ezzel támogathatom az UNICEF munkáját. Nagyon bízom benne, hogy a Street Kitchen stábjával együtt hozzá tudunk tenni ahhoz, hogy világszerte boldogabbak legyenek a gyerekek.
Fördős Z, UNICEF Bajnok
Számomra fontos az adakozás, a társadalmi felelősségvállalás. Úgy érzem, az UNICEF tevékenysége egy jó ügyet, magasabb rendű társadalmi célt szolgál. Ezért döntöttem úgy, hogy minden hónapban támogatom az UNICEF munkáját a magam eszközeivel.
Csengery Zsolt, rendszeres támogató
Azért hoztam létre az alapomat az UNICEF-fel, mert olyan világot szeretnék, ahol a gyerekek biztonságban nőhetnek fel – egy olyan világot, amely mentes az erőszaktól, a háborútól, a szegénységtől, az éhezéstől és a megelőzhető betegségektől.
David Beckham, UNICEF jószolgálati nagykövet
Évekig dolgoztam kórházpedagógusként, és már akkor nagyon fontosnak tartottam a gyermekjogok – ezen belül is a tanuláshoz való jog – megismertetését, érvényesítését. Nagyon örülök, hogy az UNICEF ezen a területen is kiemelkedő munkát végez. Szeretném, ha minél többen csatlakoznának a támogatók közösségéhez, hiszen már egy kevés, de rendszeres adomány is elősegítheti, hogy minél hatékonyabb munkát végezzenek, így minél több gyermek segítséget kap.
Varga Enikő, rendszeres támogató
Üzletkötői munkámból fakadóan az emberek, különösen pedig a családok feltöltenek pozitív energiákkal, így számomra nem volt kérdés, hogy támogassam-e az UNICEF munkáját. Mindent a gyermekekért!
Horváth Gyula, rendszeres támogató
Boldog vagyok, hogy ilyen formában, ha csak egy picit is, de támogatni tudom az UNICEF munkáját és általuk segíthetek a világ legszegényebb gyermekein.
Dukai Regina, rendszeres támogató 2012 óta
Azt gondolom, hogy egy kis tudatossággal nagyon sokan félre tudunk tenni havonta kisebb-nagyobb összeget, és dönthetünk arról, hogy mire költjük azt. Számomra megrázó volt először szembesülni azzal, hogy hány millió gyerek nélkülözi az életben maradáshoz és fejlődéshez szükséges élelmiszert, orvosi ellátást és oktatást. Azután, hogy megértettem, mekkora segítség lehet egy kisebb összegű adomány is a rászoruló gyermekeknek, egyértelmű volt számomra, hogy rendszeres támogatója szeretnék lenni az UNICEF-nek. Hálás vagyok, hogy egy olyan nemzetközi szervezetet támogathatok, amelyről tudom, hogy mindig a legnagyobb szükséget szenvedő, krízisterületen élő gyermekeket segíti.
Békefi Anna Zsófia, rendszeres támogató
Képgalériánkban megtekintheted, hogy rendszeres adományozóink támogatásának köszönhetően milyen sok országban segíthetjük a gyerekeket!
PAKISZTÁN 2023: A pakisztáni Sindh tartományban, Malirban a 4 hónapos Yasirt édesanyja tartja a karjában, miközben a kisfiú rotavírus elleni védőoltást és szájon át beadott polio elleni védőanyagot kap. A világon élő gyerekek közel felét az UNICEF és partnerei oltják be.
AFGANISZTÁN 2023: A 4 éves Mokhtar otthon étkezik Mazarban, Észak-Afganisztánban. Édesanyja, Zahra az UNICEF által biztosított mikrotápanyag-porokat keverte az ételébe. A készítményeket az egészségügyi dolgozók juttatják el a szülőkhöz a falvak egészségügyi állomásain keresztül.
SZÍRIA 2023: Az 5 éves Ayman közép-felső karjának körfogatát méri meg az UNICEF által támogatott mobil egészségügyi csapat egyik munkatársa, hogy a szalag segítségével megállapítsa, a kislány alultápláltságtól szenved-e. Az orvosok és ápolók a földrengésben megsemmisült infrastruktúra miatt az elsősegélynyújtás mellett alapegészségügyi ellátást is végeznek.
UKRAJNA 2022: Az UNICEF 5 irodát működtet az országban, 200 munkatársával és 27 partnerszervezetével dolgozik folyamatosan a helyi és a menekülni kényszerült gyermekek védelméért!
SZÍRIA 2022: A másfél éves Ishak vizsgálaton vesz részt az UNICEF által támogatott mobilklinikán Szíriában, a Damaszkusz vidéki Jarbában. Ishakot alultápláltság miatt kezelték az intézményben.
AFGANISZTÁN 2022: A 16 hónapos Ehsan egy csomag terápiás élelmiszert kap egy kandahári egészségügyi központban, ahol korábban súlyos tüdőgyulladással is kezelték.
JEMEN 2022: A 16 hónapos Ghosson testtömegét az UNICEF által támogatott mobilklinika egészségügyi dolgozói mérik le egy jemeni táborban, Maribban. Ghossont súlyos, akut alultápláltság miatt kezelték az intézményben.
COVAX 2022: Az UNICEF vezetésével létrejött COVAX intézmény, eddig több mint 1 milliárd COVID-19 elleni vakcinát szállított 144 országba.
AFGANISZTÁN 2022: A tálib hatalomátvétel ellenére az UNICEF továbbra is folytatja helyszíni munkáját az afgán gyerekek megsegítéséért. 11 helyi irodánkkal az ország minden régiójában jelen vagyunk.
BANGLADESH 2021: Szörnyű tűzvész ütött ki a Cox’s Bazarban található rohingya menekülttáborban márciusban. Rendszeres támogatóinknak köszönhetően egyből a helyszínre siethettünk, hogy ellássuk a sérülteket és megkezdjük a vészhelyzeti segítségnyújtást.
LIBANON 2020: A bejrúti kikötőben történő robbanás után az UNICEF munkatársai kitartóan küzdöttek azért, hogy az élet a városban ismét a rendes kerékvágásba kerüljön. A sérültek orvosi és pszichoszociális támogatásban részesültek. Szervezetünk átmeneti szálláshelyet, friss élelmet és ivóvizet biztosított.
SZÍRIA: A téli segítségnyújtás során meleg ruhákkal, takarókkal segítjük a gyermekeket a hideggel szembeni védekezésben.
INDIA: A víz élet! A meglévő források biztonságossá tételét víztisztítással érjük el.
KAMBODZSA: Oktatási programjainkkal segítünk elsajátítani az alapvető ismereteket, hogy egyetlen gyerek se maradjon ki az iskolapadból.
AFGANISZTÁN: Az alapvető higiénia biztosítása kulcs a betegségek megelőzéséhez. Az alapos kézmosás ennek elengedhetetlen feltétele.
CSÁD: Az alultápláltság elleni küzdelemben terápiás készítményeket alkalmazunk, magas kalóriatartalmú mogyorópaszta és terápiás tej formájában.
KONGÓ: A közösségek felvilágosításában óriási szerepet játszanak önkéntes segítőink, akik a járványok megfékezésében és megelőzésében a tájékoztatásra és a hasznos gyakorlatok alkalmazására helyezik a hangsúlyt.
JEMEN: Minden gyereknek joga van az egészséges élethez. Szervezetünk azon dolgozik, hogy minden gyerek számára biztosítsa az alapvető orvosi ellátást és az életmentő védőoltásokat.
DÉL-SZUDÁN: A konfliktus sújtotta területeken élő gyermekeknek rengeteg megrázkódtatással kell megbirkóznia, amelyben óriási segítséget jelent a szakértők által nyújtott pszichoszociális támogatás.
Hogyan segít az UNICEF Magyarországon?
Szervezetünk 45 éve dolgozik Magyarországon. Számos programot működtetünk, mindig ott segítünk, ahol erre a legnagyobb szükség mutatkozik. Tudj meg többet:
A program célja, hogy a hátrányos helyzetű és a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalok kulturális- és sportélmények segítségével lelkileg megerősödjenek, és ellenállóbbá váljanak az élet kihívásaival szemben. A gyerekeket pszichológusok, szociális szakemberek és drámapedagógusok segítik az élmények előkészítésben, feldolgozásában és értékelésében egy előre kidogozott terv alapján.
Az “Ébresztő-óra” az UNICEF Magyar Bizottság iskolai programja, amelynek keretében az UNICEF által kiképzett előadók tartanak interaktív előadásokat 4-12. osztályos gyermekeknek. A foglalkozás témái: gyermekjogok, gyermekek helyzete a világban, gyermekekkel szembeni erőszak.
Az UNICEF Magyarország “Rajtad áll a jövőd!” nevű programja a 14-24 éves hátrányos helyzetű fiatalok számára teremt lehetőséget arra, hogy a saját jövőjüket aktívan alakíthassák: célunk, hogy közülük minél többen részt vegyenek az őket érintő problémák feltárásában és az innovatív megoldások kidolgozásában.
A magyar társadalom 79 százaléka rendszeres internethasználó, a 10-18 éves korosztály 88 százaléka rendelkezik profillal különböző közösségi oldalakon. Az online zaklatás, csakúgy, mint a többi bántalmazási forma, rossz érzéseket kelt a gyerekekben, aláássa az önbizalmukat, az önértékelésüket, súlyos esetben meglévő barátaiktól is elszigeteli őket. Veszélyes jelenségről van szó, de fontos, hogy tudjuk: van megoldás. Az UNICEF a probléma megelőzésére és kezelésére is nagy hangsúlyt fektet: a gyerekeket és a szülőket tanácsokkal, ingyenes online kurzusokkal és hasznos eszközökkel (pl. HelpApp) is segíti.
Minden, amit a rendszeres támogatásról tudni érdemes
A rendszeres támogatás egy olyan adományösszeg felajánlását jelenti, ami egy egyszeri regisztrációt követően havonta egyszer automatikusan megérkezik hozzánk. A rendszeres adományoknak köszönhetően tudunk a leggyorsabban és tervezhető módon segítséget nyújtani a világ legveszélyeztetettebb gyermekei számára.
Az ismétlődő fizetés részleteiről itt olvashatsz bővebben: https://unicef.hu/felhasznalasi-feltetelek
Az adományozás leggyorsabb módja a bankkártyás támogatás. Az oldal tetejére görgetve először válaszd ki a havi támogatásod összegét. Néhány személyes adatod megadása után kérjük, mindenképpen járulj hozzá, hogy emailen és telefonon keresztül tarthassuk veled a kapcsolatot. Az adatok megadása után az „Adományozok” gombra kattintva átjutsz az OTP Simple-Pay felületére, ahol beregisztrálhatod a bankkártyádat. A sikeres regisztrációt követően emailt kapsz, és az első támogatásod azonnal meg is érkezik az UNICEF-hez.
Amennyiben módosítanál az adományod összegén, szüneteltetnéd, vagy leállítanád azt, vagy frissítenéd az adataidat, keress minket a központi elérhetőségeinken, telefonon a +3612014923 számon, vagy emailen keresztül a rendszeresadomany@unicef.hu címen.
Bankkártyacsere vagy számlaváltás esetén a támogatásod megszűnik, mert a beregisztrált bankkártyához kötődik az ismétlődő fizetés. A rendszeres támogatás folytatásához új bankkártyádat akár ezen az oldalon, akár az unicef.hu/segitek-en is újra regisztrálhatod.
Mi történik, ha nincs elég pénz a számlámon?
A felajánlott havi rendszeres támogatás minden hónap 10-én érkezik meg hozzánk, amennyiben ezt a számlaegyenleged lehetővé teszi. Abban az esetben, ha a támogatás átérkezése sikertelen, a hónap második felében ismét megkíséreljük a megbízás teljesítését. Az adomány célba érésének az a feltétele, hogy az említett időszakok valamelyikében legyen elegendő pénz a regisztrált számlán. Köszönjük, ha erre figyelmet fordítasz! Mindenképpen felvesszük veled a kapcsolatot, ha több hónapig nem érkezik meg a támogatásod.
Szervezetünk különösen nagyra becsüli rendszeres támogatóit, és kiemelt figyelmet fordít a velük való kapcsolattartásra. Adományozóinkat emailben havi rendszerességgel informáljuk eredményeinkről és hazai eseményeinkről, adományozással kapcsolatos kérdésekben pedig telefonos kapcsolattartói csapatunk ad teljes körű tájékoztatást. Kérjük, hogy a regisztrációkor mindenképpen járulj hozzá, hogy emailen és telefonon keresztül tarthassuk veled a kapcsolatot!
Az UNICEF nemzetközi programjairól itt olvashatsz bővebben:
https://unicef.hu/unicef-a-vilagban/
Legfrissebb híreinket itt találod: https://unicef.hu/igy-segitunk/hireink/
Az adományok elosztását itt követheted nyomon hónapról hónapra:
Nagy örömünkre szolgál, hogy Etikus Szervezetként vagyunk nyilvántartva, mert elfogadtuk az Etikai Kódexet, melynek fő sarokpontjai a hitelesség, törvényesség, átláthatóság és nyilvánosság: http://www.atlathatosag.eu/#tagok