10,1 millió euróval segítettek az IKEA-vásárlók

2015. január 19. 07:30

IKEA-plüssjátékok és -gyerekkönyvek megvásárlásával IKEA-vásárlók milliói vettek részt idén is az ünnepi időszakban az IKEA Puha játékok az oktatásért elnevezésű kampányában, melynek során 10,1 millió euró gyűlt össze oktatási projektek támogatására.

November és december folyamán az IKEA áruházakban minden eladott puha játék és gyerekkönyv árából az IKEA Foundation 1 euróval támogatta a Save the Children és az UNICEF oktatási projektjeit.

A projektek keretében a tanárképzést, a gyermekvédelmi rendszerek fejlesztését, a tanszerek beszerzését és a világ néhány legszegényebb közösségében az iskolába járó gyerekek számának emelését segítjük elő.

Az idén összegyűlt adományból az UNICEF nyolc afrikai országban tudja támogatni az Iskolák Afrikáért programot, Kínában pedig az Iskolák Ázsiáért kezdeményezést. A Save the Children szervezet az adomány rá eső részéből a fogyatékkal vagy etnikai kisebbségi közösségekben élő gyerekek oktatását támogatja Ázsiában és Európában.

„Ha a fogyatékkal vagy etnikai kisebbségi közösségekben élő gyermekek számára lehetővé tesszük a minőségi oktatást, akkor a gyerekeknek és családjaiknak, valamint a közösségeknek teremtünk esélyt a jobb és szebb jövőhöz. Az IKEA Foundation elkötelezte magát a perifériára szorult gyerekek segítése mellett, aminek köszönhetően komoly eredményeket érhettünk el. Nagyon hálásak vagyunk, hogy az IKEA Foundation partnerei lehetünk, és köszönettel tartozunk minden IKEA-munkatársnak, csakúgy, mint a kampányt támogató IKEA-vásárlóknak” ‒ nyilatkozta Elisabeth Dahlin, a Save the Children svédországi főtitkára, valamint a Save the Children és az IKEA Foundation együttműködését irányító ügynökség szóvivője.

Josephine Bourne, az UNICEF oktatásért felelős nemzetközi vezetője hozzátette: „Lehetővé tenni a legelesettebb és legkitaszítottabb gyerekeknek, hogy iskolába járhassanak és tanulhassanak, nélkülözhetetlen a jövőjük építése szempontjából. Egyetlen gyerektől sem szabad megtagadni ezt az esélyt szegénységük, fogyatékosságuk, nemük vagy  a körülöttük zajló konfliktus vagy katasztrófa miatt, mint amilyen például az ebola kitörése Guineában, Libériában és Sierra Leonéban. Az UNICEF hálás a folyamatos és felbecsülhetetlen értékű segítségért, amit az IKEA Foundation, az IKEA vásárlói és munkatársai által nyújtott támogatás jelent világszerte, és ami lehetővé teszi, hogy a gyermekek minőségi oktatáshoz való alapvető joga érvényesüljön.

A Puha játékok az oktatásért kampány 2003 óta 46 országban, több mint 11 millió gyermek számára tette elérhetővé a jobb minőségű oktatást.

A támogatás az oktatással kapcsolatos tevékenységek széles körű lehetőségeit kínálja, akár olyan esetekben is, amikor az a cél, hogy a gyerekek valamely katasztrófa esetén is folytathassák tanulmányaikat.
A tavalyi adományból például 880 000 eurót fordított az UNICEF arra, hogy a Sierra Leonéban élő gyerekek rádióprogramok révén távoktatásban részesülhessenek, amikor a halálos ebolajárvány kitörése miatt bezárták az iskolákat; a rendelkezésre álló pénzzel segítik továbbá, hogy a gyerekek és családjaik hozzájussanak az életmentő információkhoz és a túléléshez szükséges támogatásokhoz.