Legyél az UNICEF Magyarország önkéntese!

Felhívás iskolapszichológusok, pedagógusok és iskolai szociális segítők részére – Miskolc

Legyen az UNICEF Magyarország önkéntese!

Szeretne egy igazán hasznos elfoglaltságot, amivel hazai iskolák gyermekein segíthet?

Legyen az UNICEF Magyarországnál lelki egészségóra tréner!

A gyermekek mentális egészségének fejlesztésére szükség van, hiszen a nemzetközi UNICEF-jelentés szerint 7-ből 1 gyermek mentális betegségben szenved. Az öngyilkosság globálisan a negyedik vezető halálozási ok a 15-19 évesek körében, Kelet-Európában, Közép-Ázsiában, Észak-Amerikában és Nyugat-Európában pedig a második. A diagnosztizált mentális zavarok mintegy 40 százaléka szorongáshoz és depresszióhoz köthető globálisan, Európában ez az arány 55%-os. Az OECD egészségügyi adatbázisa szerint 2022-ben az európai fiatalok mintegy 50%-a számolt be kielégítetlen mentálhigiénés ellátási szükségletről.

2021-ben az UNICEF Magyarország elindította az azóta is nagy sikerrel működő programját, a Lelki egészségóra (LEÓ) programot, melynek középpontjában a gyermekek és fiatalok mentális egészségének megóvása, megerősítése áll. A Lélekkel az Egészségért Alapítvánnyal (Sulinyugi szakmai csoporttal) együttműködésben fejlesztett óratematika többek között foglalkozik a gyermekek pszichés jólléthez való jogával, a lelki egészség megőrzésének fontosságával, a nehézségek korai felismerésével és egyes stresszlevezető technikák elsajátításával.

A trénerképzés három képzési napból és egy hospitálásból áll:

1. Első alkalommal a leendő trénerek megismerkednek az UNICEF Magyarország Lélekemelő programjával. Ezt követően saját élményként élik meg és dolgozzák fel a LEÓ foglalkozást.

Hospitálás: A második alkalom előtt történik a hospitálás, amely alkalmával az iskoláskorú gyermekek részére megtartott interaktív foglalkozást tekinthetik meg a trénerjelöltek.

2. A második képzési napon a szakmai és elméleti anyagok elsajátítása történik: a pszichológiai, azon belül az egészségpszichológiai háttér ismerete elengedhetetlen ahhoz, hogy a leendő trénerek minél mélyebb tudást szerezzenek a lelki egészséggel kapcsolatban. Főbb témák: a lelki egészség dimenziói, a mentális egészség modell, a lelki egészségromlás felismerése, a mentális egészség prevenció fő paneljei.

3. A záró alkalmon a leendő trénereket konkrét példákon, speciális szituációkon keresztül készítik fel a foglalkozások megtartására. Ezen kívül a trénerjelöltek megismerkednek az UNICEF irányelveivel és etikai kódexével.

Ezen foglalkozások megtartásához keresünk elhivatott önkéntes szakembereket.

 

A képzés helyszíne:

Miskolc

(Pontos helyszín egyeztetés alatt)

A képzés időpontjai:

Első képzési nap: 2023. október 2. 15.00-18.30

Hospitálás: 2023. október 3. délelőtt

Második képzési nap: 2023. november 7. 15.00-18.30

Harmadik képzési nap: 2023. november 8. 15.00-18.30

 

Főbb feladat:

– interaktív foglalkozások megtartása iskolai vagy egyéb keretek (pl. táborok) közt

 

Elvárás:

– iskolapszichológus/ pedagógus/ iskolai szociális segítő végzettség

– jó kommunikációs készség

– elhivatottság

– közoktatási intézményben aktív jogviszony

 

Amit kínálunk:

– tartalmas módszertani képzés

– értékes kapcsolati rendszer

– szakmai tapasztalat

– rendszeres szakmai szupervízió

– betekintés egy nemzetközileg elismert jogvédő szervezet munkájába

Amennyiben szeretne csapatunk tagja lenni és egy igazán jó ügyért dolgozni, akkor 2023. 09. 27-ig küldje el önéletrajzát a mental@unicef.hu e-mail címre!

Várjuk jelentkezését!

 

Teljes név
Email
Bemutatkozó levél

Feltölthető fileformátum (pdf, doc, docx) max: 2 MB

Önéletrajz feltöltése húzz ide fájlt a feltöltéshez