Legyél az UNICEF Magyarország önkéntese!

Felhívás iskolapszichológusok részére Veszprémben

Szeretne egy igazán hasznos elfoglaltságot, amivel hazai iskolák gyermekein segíthet? Legyen az UNICEF Magyarországnál interaktív foglalkozásvezető!

Az UNICEF Magyarország küldetésének fontos része a hazai családok lelki, mentális egészségének megóvása. Ez a munka soha nem volt még olyan fontos, mint a jelenlegi helyzetben.  Az On my Mind – A gyermekek mentális egészségének javítása, védelme és gondozása című UNICEF-jelentés szerint világszinten hétből több mint egy, 10 és 19 év közötti fiatal él  diagnosztizált mentális zavarral.

Az UNICEF Magyarország 2021-ben elindította Lélekemelő Programját, mely a gyermekekkel foglalkozó szakembereknek, továbbá családoknak, szülőknek és gyermekeknek segít abban, hogy a jelenlegi kritikus, nehéz időszakokkal (pl. világjárvány negatív hatásai, ukrajnai krízis, szülők egzisztenciális bizonytalansága, gazdasági nehézségek) megküzdjenek.

A nemzetközi kutatások, valamint a hazai vizsgálatok bizonyítják, hogy a világjárvány a gyermekek mentális jóllétét veszélybe sodorta. A Publicus Intézet és az UNICEF közös kutatása alapján a magyar szülők fele szerint gyermekük mentális egészsége romlott a járvány alatt. Lesújtó tényekről számoltak be a pedagógusok is, akik a gyerekek körében fokozott szorongást, pániktünetet, illetve depressziót tapasztaltak a koronavírus-járvány következtében.

A társadalmi, gazdasági nehézségek azóta fokozódtak, további jelentőst stresszt okozva a gyermekeknek, családoknak. 2021-ben az UNICEF Magyarország elindította az azóta is nagy sikerrel működő programját, a  Lelki egészségóra programot, melynek középpontjában a gyermekek és fiatalok mentális egészsége áll. Az ingyenes, interaktív foglalkozásokat iskolapszichológusok tartják, 5-12. osztályos gyermekek számára.

Ezen foglalkozások megtartásához keresünk elhivatott önkéntes szakembereket.

A képzés helyszíne:

Veszprém (pontos helyszínről információ szeptember elején)

A képzés időpontjai:

Első képzési nap: 2022. október 19.

Hospitálás: október 26. Tapolca, október 27. Veszprém

Második képzési nap: 2022. november 9.

Harmadik képzési nap: 2022. november 23.

Főbb feladat:

– interaktív foglalkozások megtartása

Elvárás:

– iskolapszichológus/ pszichológus/ pedagógus/ szociális segítő/ védőnő végzettség

– jó kommunikációs készség

– elhivatottság

– közoktatási intézményben aktív jogviszony

Amit kínálunk:

– betekintés egy nemzetközileg elismert jogvédő szervezet munkájába

– tartalmas módszertani képzés

– értékes kapcsolati rendszer

– szakmai tapasztalat

– izgalmas és sokszínű feladatok

– rendszeres szakmai szupervízió

Az interaktív foglalkozások vállalását illetően nincs kötelezettség, maximálisan a jelentkező idejének és kapacitásának függvénye a lelki egészségórák megtartása.

Amennyiben szeretne csapatunk tagja lenni és egy igazán jó ügyért dolgozni, akkor október 10-ig küldje el önéletrajzát a lelkiegeszsegora@unicef.hu e-mail címre!

Várjuk jelentkezését!

Teljes név
Bemutatkozó levél

Feltölthető fileformátum (pdf, doc, docx) max: 2 MB

Önéletrajz feltöltése húzz ide fájlt a feltöltéshez